הרצאות העשרה בנושאי תרבויות העולם

הרצאות העשרה בנושאי תרבויות העולם, קישורים אל ההרצאות השונות מופיעים בהמשך הדף.

הרצאות על תרבויות בעולם, אסיה, אמריקה הלטינית ועוד. על הדרכים בהן אנשים חושבים, פועלים, אוכלים, מתפללים, וחיים את חייהם במקומות שונים . ההרצאות לוקחות אותנו אל המקום בו הן צמחו ואל האנשים שחיים על פיהן. כל הרצאה היא מסע אל חייהם של האנשים, המספר בליווי מצגת ותמונות את סיפור אורח חייהם. מסע כזה נכנס אל המקדשים בהם הם מתפללים, הדרך בה הם שולטים במדינה, האוכל שלהם ובעיקר הדרך בה התרבות הזאת נוצרה לאורך הדורות.

אני מעביר הרצאות לחוגי בית מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב. הרצאות עם סיפורים וידע רב. אני חולק בהן את הידע שרכשתי בלימודים ובמחקר, בנדודים בעולם ועשרות שנותיי שבהן אני חוקר ולומד, על תרבויות  העולם ומה שיצר ועיצב אותן. כיצד הן עוצבו בידי ההיסטוריה, ההשפעות של תרבויות אחרות, האקלים, העיסוק המקומי והדת המקומית.

גללו מטה, בחרו את ההרצאה שמעניינת אתכם במיוחד, צרו אתי קשר ונקבע מועד ומקום לחוויה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

התרבויות

יש תרבויות של אקלים חם ותרבויות של אזורים קרים. יש ביניהן הבדל של פתיחות ותקשורת של האנשים אלה עם אלה. תרבויות שצמחו לחוף הים פתוחות בדרך כלל יותר לתרבויות אחרות שאליהן הים חושף אותן. הדת גם היא מעצבת את התרבות. תרבויות של בודהיזם ותרבויות של  נצרות, ויש גם הבדל בין קתולים לפרוטסטנטים. על כל אלה ותרבויות אחרות בהרצאות על תרבויות בעולם, אסיה, אמריקה הלטינית ועוד.

יש עוד. גורמים שונים מעצבים את התרבות ויוצרים בעולם גיוון עצום. אותה תרבות, שנוצרה על ידי כל אלה, גם משתנה מאוחר יותר לנוכח שינויים בכלכלה, במישטר, עקב מפגש עם תרבויות אחרות. גם הופעתן של טכנולוגיות משפיעה על האנשים. לאחר כל אלה יש לכל תרבות טביעת אצבע משלה השונה מתרבויות אחרות ומרתק ללמוד ולהכיר אותה. המיצרי שונה מהיפני. האמריקאי שונה מהשוייצרי.

ההרצאות על תרבויות בעולם, אסיה, אמריקה הלטינית ועוד, הרצאות העשרה בנושאי תרבויות העולם, מפגישות אותנו ע תרבויות בעולם. ההבנה של התרבות שמולנו מרתקת מבחינה תרבותית אינטלקטואלית, אך היא גם יכולה להיות שימושית מאוד. הבנה של התרבות הסינית תקל עלינו כאשר נבקר במדינה הזאת ונתייצב מול הדרך בה פועלים בה הדברים. ההרצאות מתארת את כל אלה. את התרבויות, מה שיש בהן ומה שיצר אותן.

לשירותכם, טל רשף.

קטגוריות נוספות של הרצאות

אודות טל רשף

טל רשף הרצאה