הרצאה על התרבות הסינית

הרצאה על תרבות סין, משדות האורז עד גורדי השחקים. הרצאה על התרבות הסינית מה שיצר אותה והעתיד שלה. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לכנסים, לחוגי בית, לחברות הפועלות מול סין ומעוניינות בהרצאת העשרה ולקבוצות היוצאות לטיול בסין. מסע בליווי מצגת אל סיפורה של תרבות סין, מסע לאורך הזמן ולעומק, לגלות  במה שונה החשיבה בסין מזאת שבמערב. מה הפך אותה למעצמה, ואיך היא תנהל את העולם.

הרצאת העשרה בליווי מצגת המספרת את הסיפור רב הפנים של תרבות סין: הקיסרות של אתמול והמעצמה של היום, דרכו של קונפוציוס ודרך הקומוניזם. מפגש עם נפשה של האומה שעומדת לנהל את העולם, כיצד האנשים בה חיים, אוהבים, חולמים ועובדים קשה למען המחר. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, שהיא מסע מחומת סין הגדולה ועד גורדי השחקים, מדרך המשי ועד לפסי היצור.

ההרצאה משדות האורז אל גורדי השחקים מלווה בסיפורים, דוגמאות, חוש הומור וידע רב המרתקת כל אדם וכל קבוצה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

תה ואורז יש בסין

הרצאה על תרבות סין, משדות האורז עד גורדי השחקים. סין היא המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, משתרעת על פני שטח השווה לזה של כל יבשת אירופה, ובעלת היסטוריה של 4,000 שנה. היא מרשימה בכל היבט. זאת אומה בעלת תרבות עשירה. האומה שהצמיחה את תורתו של קונפוציוס, גידול האורז, התה והסויה, דרך היין והיאנג, הפנג שואי והבישול הסיני. היא הייתה האימפריה הגדולה בעולם במשך דורות, היא הושפלה במלחמות האופיום, נכבשה בידי היפנים, נשלטה בידי מאו צה דונג והיום חוזרת להיות מעצמה. ההרצאה על תרבות סין, מה שיצר אותה והעתיד שלה מתארת את כל אלה.

ההרצאה משדות האורז אל גורדי השחקים לוקחת אותנו למסע ברחבי סין ולאורך ההיסטוריה שלה. היא מתארת את הדרך שעברה סין מימי הקיסרים והמנדרינים, המפגש עם המערב והצמיחה המרשימה של השנים האחרונות. לשם כך היא מכניסה אותנו למנזרים ומקדשים, ואל בניני משרדים בשנגהאי ובבייג'ינג. היא מתארת בפנינו את הדרך בה נשלטה בידי הקיסרים וכיצד שולטת בה היום המפלגה הקומוניסטית הסינית.

ההרצאה על תרבות סין, מה שיצר אותה והעתיד שלה עושה את כל אלה בליווי מצגת, עם סרטונים, עם תמונות, סיפורים וידע היסטורי ותרבותי רב. היא פורשת בפנינו את תרבותה של סין ואת תולדותיה בשפה ברורה ופשוטה המתאימה לכל קבוצה, ושלא דורשת כל ידע מוקדם. היא מתאימה למי שכבר מכיר את סין ולמי שלומד אודותיה לראשונה. ההרצאה נותנת את המעגל השלם של היכרות עם סין.

לשירותכם, טל רשף.


 

אודותי

טל רשף הרצאה מצגת

טל רשף הרצאה מצגת