הרצאה על בודהה, נירוונה והחיים מתוך מבט פנימה

הרצאה על הבודהיזם, עקרונותיו וכיצד הוא נוצר. זאת הרצאה מרתקת בליווי מצגת המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מפגש בליווי מצגת עם הסיפור של בודהה, מה הוא הבודהיזם, ומדוע דרך החיים הזאת מתפשטת במהירות כה גדולה ברחבי העולם. מסע המתחיל ממקום הולדתו של בודהה וממשיך עד ימינו היום. חיים מתוך מבט פנימה הרואה את העולם שסביבנו כאשליה, שליטה עצמית, הדרך של הבודהיזם להתגבר על הסבל.

הרצאת העשרה עם ידע וסיפורים מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הנכנסת אל חדרי מדיטציה במנזרים. גילוי של גני זן ביפן, בתי כלא סינים בטיבט ואף אל רבעי הזונות בבנגקוק כדי לבחון כיצד צומחת תרבות חיי הלילה של בנגקוק במדינה בודהיסטית אדוקה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. זאת האחריות שלי. טל רשף.

מסע אל נפשו של האדם

מה הם פניו האמיתיים של הבודהיזם? הנזירים הנודדים ביערות דרום מזרח אסיה ומקבצים נדבות? הסיפורים על בודהא ותלמידיו? אנשי הדלאי למה שמתמודדים עם השלטון הקומוניסטי הסיני? אנשי הזן בגנים המוקפדים ביפן? או אולי איש המכירות בשיקגו הפורש לחדר צדדי ועושה מדיטציה כאשר הוא חוזר מהעבודה בסוף היום? על כל אלה בהרצאה על הבודהיזם, עקרונותיו וכיצד הוא נוצר.

דרך הבודהיזם היא דרך שיש בה פנים רבות. ההרצאה לוקחת אותנו למסע על פני השנים ולאורך יבשות שונות על מנת להכיר אותה על כל פניה ומופעיה. ההרצאה מתארת את הבודהיזם ואת דרכיו באופן בהיר לכל אדם וכל קבוצה. בשפה נהירה שמלווה על ידי מצגת עם תמונות, סיפורים וידע רב.

ההרצאה על הבודהיזם, עקרונותיו וכיצד הוא נוצר היא הרצאה שהיא מסע אל ליבו של האדם על מנת להבין את המשמעות הפנימית של להיות בודהיסט. מסע אל מקדשים, מנזרים ויערות שבהם התפתח הבודהיזם ובהם הוא ממשיך לפרוח ולהתקיים עד היום. מפגש עם זרמים שונים בבודהיזם, ההבדלים ביניהם ותורת החשיבה שלהם. הרצאה שמעניקה בעת ובעונה אחת מידע מסקרן ומעשיר וגם תובנות לגבי נפשנו והחיפוש שלנו אחר האושר, אחר שלוות הנפש.

בין כל אלה היא חושפת מקרים מעוררי סקרנות. כיצד חיים בתאילנד יחד דרך החיים הבודהיסטית יחד עם תעשיית המין לתיירים? עד כמה מתאימה דרך הבודהיזם לאורח החיים המודרני? כיצד משלב המימשל את הבודהיזם בניהול המדינה בהוטאן שבמרומי ההימלאיה? ומעל לכל, מה זה אומר, מבחינת הפעולות היומיומיות, להיות בודהיסט.

מה בהרצאה?

טל רשף קרישנה רוחני