הרצאה על פסטה ופסטיבל סן-רמו, מאפיוזי וגונדולות

הרצאה על פסטה ופסטיבל סן-רמו, מאפיוזי וגונדולות  היא הרצאה על תרבות איטליה מה שמייחד אותה ומה שיצר אותה. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לחברות הפועלות מול איטליה ומעוניינות בהרצאת העשרה ולקבוצות היוצאות לטיול באיטליה. הרצאת העשרה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של איטליה – עולם תרבותי של מוזיקה, לבוש, דרך חיים, אוכל יין, שירה ועוד הרבה. מפגש עם מדינה שמהווה אייקון תרבותי לכל העולם המערבי, גם כאשר היא בקשיים הכלכליים והשלטוניים המלווים אותה כמעט תמיד.

מסע בזמן לגלות כיצד התהוותה תרבות איטליה לאורך השנים, מתוך האימפריה הרומית וימי הביניים, מחצר האפיפיור ומשדות האיכרים. הרצאה בליווי מצגת אל תולדות איטליה מימי הלטינים הקדמונים ועד הכדורגל, המאפיה והמסעדות האיטלקיות שסביב העולם. להבין מה יצר אותה ועיצב את הפסיפס התרבותי המיוחד שבה.

ההרצאה היא מסע אל איטליה של היום וזאת של פעם, אל מה שיש בה ומה שיצר אותה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הרצאת העשרה על תרבות איטליה מה שמייחד אותה ומה שיצר אותה לוקחת אותנו למסע בארץ המגף ובתולדותיה על מנת להכיר אותה ועל מנת להבין מדוע היא נוצרה כך ולא אחרת. מה עיצב אותה ומדוע. לשם כך היא לוקחת אותנו, בליווי מצגת, מוזיקה, תמונות וסיפורים, אל הגונדולה בונציה ואל נאפולי. אל האמנים ואל אנשי מהאפיה. היא מטיילת איתנו אל ימי הרומאים, לאורך ימי הביניים, בתקופה הפשיסטית ועד ימינו. כל זאת על מנת לפגוש ולהכיר את מלוא ההיקף של איטליה ולהבין אותה.


הקשיבו לראיונות אתי בנושא התרבות האיטלקית: המקורות של המאפיה, נפילתו של הסנדק


הקישורים הללו הם אל ראיונות אתי בתוך פודקאסטים שנערכו במסגרת רדיו 103 FM. בראיונות הללו אני מתאר את המבנה והמקורות של המאפיה האיטלקית, הרקע ההיסטורי שיצר אותה וכיצד היא התפתחה וכיצד היא גם נפלה. זה סיפור היסטורי מרתק שנעוץ בתרבות של דרום איטליה, באילוצים של מימשל וביטחון, ובעיקר באנשים. כך בנויה כל תרבות.

אודותי

טל רשף תל אביב