הרצאה על פסטה ופסטיבל סן-רמו, מאפיוזי וגונדולות

הרצאה על פסטה ופסטיבל סן-רמו, מאפיוזי וגונדולות  היא הרצאה על תרבות איטליה מה שמייחד אותה ומה שיצר אותה. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לחברות הפועלות מול איטליה ומעוניינות בהרצאת העשרה ולקבוצות היוצאות לטיול באיטליה. הרצאת העשרה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של איטליה – עולם תרבותי של מוזיקה, לבוש, דרך חיים, אוכל יין, שירה ועוד הרבה. מפגש עם מדינה שמהווה אייקון תרבותי לכל העולם המערבי, גם כאשר היא בקשיים הכלכליים והשלטוניים המלווים אותה כמעט תמיד.

מסע בזמן לגלות כיצד התהוותה תרבות איטליה לאורך השנים, מתוך האימפריה הרומית וימי הביניים, מחצר האפיפיור ומשדות האיכרים. הרצאה בליווי מצגת אל תולדות איטליה מימי הלטינים הקדמונים ועד הכדורגל, המאפיה והמסעדות האיטלקיות שסביב העולם. להבין מה יצר אותה ועיצב את הפסיפס התרבותי המיוחד שבה. [הקשיבו לראיונות אתי בנושא התרבות האיטלקית ברדיו 103 FM: פיזה, פיצה ופשע בינלאומיעלייתו ונפילתו של הסנדק]

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

התרבות החושנית והתוססת

איטליה היא החורבות מזמן האימפריה הרומאית, ציורים ופסלים מתקופת הרנסאנס, פקקי תנועה, בעיות כלכליות ושחיתות. הכל יחד. היא סרטים של מרצ'לו מסטרויאני וסופיה לורן, שירים של פסטיבל סן רמו, פסטה, יין אדום, נעליים יוקרתיות ומכוניות ספורט. איטליה היא כל אלה ועוד הרבה ואת כל זאת מתארת ההרצאה על תרבות איטליה מה שמייחד אותה ומה שיצר אותה.

מצד אחד את התרבות האיטלקית מכירים כולם. אנחנו פוגשים אותה בחופשות באיטליה, בארוחות במסעדות איטלקיות, בשירים ששמענו, בסרטים וסדרות שראינו. מצד שני יש בה הרבה יותר מכך. מאחורי התרבות העשירה והתוססת של איטליה ניצבות מאות שנים של היסטוריה שהשפיעה אליה ועיצבה אותה כפי שהיא. את כל אלה מציגה ההרצאה על פסטה ופסטיבל סן-רמו, מאפיוזי וגונדולות.

הרצאת העשרה על תרבות איטליה מה שמייחד אותה ומה שיצר אותה לוקחת אותנו למסע בארץ המגף ובתולדותיה על מנת להכיר אותה ועל מנת להבין מדוע היא נוצרה כך ולא אחרת. מה עיצב אותה ומדוע. לשם כך היא לוקחת אותנו, בליווי מצגת, מוזיקה, תמונות וסיפורים, אל הגונדולה בונציה ואל נאפולי. אל האמנים ואל אנשי מהאפיה. היא מטיילת איתנו אל ימי הרומאים, לאורך ימי הביניים, בתקופה הפשיסטית ועד ימינו. כל זאת על מנת לפגוש ולהכיר את מלוא ההיקף שלה ולהבין אותה.

טל רשף.


 

אודותי

טל רשף תל אביב