הרצאה על תרבות צרפת ומה שיצר אותה, מהגאלים ועד הקורונה, מהציור ועד הקולנוע

הרצאה על תרבות צרפת, האוכל, השאנסונים וההיסטוריה. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, למוסדות תרבות, לחברות ולקבוצות היוצאות לטיול לצרפת. מפגש בליווי מצגת אודות תרבות צרפת, שבה חייתי בתקופת התואר השני שלי, צרפת אשר נחשבת על ידי רבים כבירת התרבות המערבית. על השאנסון הצרפתי, המטבח, הקולנוע, עלי שלכת, הטיול לאורך הסיין, צליל האקורדיאון. הרצאה על תרבות צרפת ומה שיצר אותה, מהגאלים ועד הקורונה, מהציור ועד הקולנוע.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, על היווצרות והתפתחות התרבות הצרפתית מימי הגאלים ועד ימינו. מסע מהפרובנס ועד אלזס, מבורדו ועד שמפאן, אל הפינות הגלויות והחבויות של צרפת על מנת להכיר אותה, להבין אותה. לשמוע סיפורים מהמטבח הצרפתי, מחיי כוכבים ואינטלקטואלים והמלצות על מקומות שלא רבים מכירים בה.

הרצאה בליווי מצגת ידע רב, סיפורים, בדיחות ואהבה גדולה לתרבות הצרפתית. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. שמי טל רשף וזאת האחריות שלי.

האומה התרבות ומה שיצר זאת

צרפת מוגדרת כבירת תרבות המערב. זאת האומה שנתנה לעולם אולי יותר יצירות מכל אומה אחרת. אומה שמובילה את עולם התרבות מזה עשרות ואולי אף מאות שנים. המדינה שבה פעלו סופרים דוגמת ויקטור הוגו ואלבר קאמי. בה צמחו השפים הגדולים, דוגמת פול בוקוס, שהפכו את המטבח העילי לגיבור תרבות. הסרטים של הפילם נואר. השאנסונרים מאדית פיאף ועד ז'ורז' ברסאנס. שחקנים דוגמת אלאן דלון ובריז'יט בארדו שהיו למושא הערצה וחיקוי בממשך שנים.

זאת הרצאת העשרה על תרבות צרפת, האוכל, השאנסונים וההיסטוריה מפגישה אותנו עם צרפת של פעם וצרפת של היום. העולמות השונים של התרבות שהיא יצרה ויוצרת. עם המורכבות של מצב האומה היום בימי האבטלה, ההגירה והקורונה. מעל לכל ההרצאה לוקותנו לסיור בזמן, בליווי מצגת, אל המקורות של האומה והמדינה כדי לחפש את הגורמים לכך. על מנת לגלות מה עיצב אותה והפך אותה למי שהיא.

ההרצאה על תרבות צרפת ומה שיצר אותה, מהגאלים ועד הקורונה, מהציור ועד הקולנוע, עושה את כל אלה בליווי תמונות, ציורים, סיפורים ומידע היסטורי ותרבותי רב. היא מעבירה את כל אלה בשפה ברורה לכל אדם ולכל קבוצה שלא מצריכה ידע מוקדם. היא מספרת את סיפורה של צרפת כפי שהוא עולה ממחקר ההיסטורי ומעולמות התרבות שהיא העניקה לנו. בכל אלה יש גם מהניסיון שלי במשך שלוש שנים שבהן חייתי שם, קניתי קרואסונים לארוחת בוקר בבולנז'רי, עבדתי בשדה התעופה אורלי ולמדתי בסורבון.

לשירותכם, טל רשף.


 

אודותיי

הרצאות העשרה - טל רשף

הרצאות העשרה – טל רשף