הרצאות העשרה במבט חדש עלינו ועל תולדותינו

הרצאות העשרה במבט חדש עלינו ועל תולדותינו. פירוט של הנושאים וההרצאות מופיע בהמשך הדף.

הרצאות על יהדות, חגים וישראל מזווית מחקרית והיסטורית. הן הרצאות העשרה מרתקות ממבט מחקרי והיסטורי על תולדות היהדות, מדינת ישראל, ועל חגים ומועדים שיש בהם יותר ממה שהיכרנו. הרצאות לחוגי בית על מה עיצב את עם ישראל והפך אותו למה שהוא, מה עומד מאחורי כל חג ומאחורי הסיפור שלו.

מפגשים עם תולדות ומחשבת עם ישראל מתוך הרקע שלי במחקר בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב בליווי מצגות, סיפורים וידע רב. הרצאות מפתיעות שיש בהם גילויים ושינוי מבט אודות חגי ומועדי ישראל מראש השנה ועד תשעה באב ואירועים בתולדות היהדות. גללו מטה, בחרו את ההרצאה המעניינת אתכם במיוחד וצרו אתי קשר על מנת לקבוע מועד ומקום לחוויה ולגילוי. טל רשף.

גילויים בתוך היהדות

האם בלג בעומר אנו חוגגים הישג או כישלון? מדוע לגיבורים במגילה יש שמות של אלים פרסיים? כיצד הפכה היהדות לדת של אל יחיד? מה ידוע לנו על בן גוריון? על יצחק רבין? אלה דוגמאות לשאלות המרתקות שהיהדות מביאה אלינו. על כל אלה בהרצאות העשרה במבט חדש עלינו ועל תולדותינו.

הדת והתרבות שהיא יצרה, החגים, ההיסטוריה שלנו מאברהם ועד ימינו. מאחורי אלה עולות שאלות מרתקות שמאירות באור חדש דברים שחשבנו שאנו יודעים. מאחורי כל ידיעה עשויה להופיע הפתעה. על כך בהרצאות על יהדות, חגים וישראל מזווית מחקרית והיסטורית.

זאת המשמעות של ההרצאות על יהדות, חגים וישראל מזווית מחקרית והיסטורית. הן מציגות נושאים מוכרים, ובוחנות אותם בעזרת מה שלימדו אותנו המחקר ההיסטורי והארכיאולוגיה. מתוך אלה עולים גילויים מפתיעים. רוצים דוגמאות? בבקשה: האם במרד בר כוכבא, שאותו אנו חוגגים בלג בעומר, הייתה סיבה אמיתית לחגיגה? כיצד באמת הופיעה האמונה באל יחיד? בעקבות מה היא נוצרה? מה הסיבה לריבוי החגים בחודש תשרי?

יש עוד, כמובן. כל שאלה כזאת פותחת פתח לגילוי וזה מה שעושות ההרצאות שלי. הן מפגישות אותנו עם תהליכים שהתרחשו במדינת ישראל או בתולדות העם, או עם אחד מהחגים. המפגש בוחן את מה שאנו יודעים על כך. משווה אותו אל מה שלימדו אותנו ומספר את הסיפור האמיתי. סיפור מלחמת ששת הימים. תולדות הדרך והאמונה של היהדות. חג החנוכה ועוד.

בכך דנות הרצאות העשרה במבט חדש עלינו ועל תולדותינו. את הפרטים מספרת ההרצאה בדרך של סיפור, עם מצגת ובה סיפורים היסטוריים ומיסטיים וידע מחקרי רב. סיפור היוצר גילוי בדרך ששוה לכל אדם. אין צורך בידע מוקדם או בהשכלה גבוהה. כל הרצאה פונה אל הקהל הרחב ופורשת בפניו פרטים, תמונות וסיפור שאחריהן מתחילה תודעה חדשה.

טל רשף.

קטגוריות נוספות של הרצאות

אודות טל רשף

טל רשף ירושלים ישראל הרצאות

טל רשף ירושלים ישראל הרצאות