על פלמנקו, גיטרה וגירוש ספרד

על פלמנקו, גיטרה וגירוש ספרד. הרצאה על תרבות ספרד, תולדותיה ומה שעיצב אותה. זאת הרצאה מרתקת  בליווי מצגת, סיפורים, מוזיקה ותמונות, מתאימה לחוגי בית ולקבוצות היוצאות לטיול בספרד. מפגש עם הסיפור והתרבות של ספרד: הכדורגל, המוזיקה, האוכל והשפה הספרדית, וכיצד היא התפתחה לאורך השנים. מסע מימי הכיבוש הרומאי, ימי הביניים, תור הזהב של יהדות ספרד, גילוי אמריקה ועד ימינו לגלות את מה שיצר ועיצב את ספרד

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, שלוקחת אותנו, לאורך תולדות ספרד, ערי ואנשיה. מפגש עומק מרתק וססגוני עם ספרד. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הרצאת העשרה תרבות ספרד

ארץ הפלמנקו, הצ'ורוס ומלחמות השוורים

ספרד היא ארץ של תופעות יחודיות. יש בה ציורי מערות מימי האדם הקדמון והיסטוריה שנמשכת מימי הרומאים ועד הקורונה והמהגרים. חיות בה קבוצות אוכלוסיה שונות שמדברות שפות שונות. יש לה אוכל נהדר, חופים עד אין סוף, בניה מיוחדת ומוזיאונים עם יצירות בעלות שם עולמי. היא האומה של הפלמנקו, הצ'ורוס, מלחמות השוורים וגם בעיות כלכליות, הכל יחד. את כל אלה מתארת ההרצאה על תרבות ספרד, תולדותיה ומה שעיצב אותה. על פלמנקו, גיטרה וגירוש ספרד.

חיו בה האיברים, הפניקים, השבטים הגותים, קולומבוס, פיקאסו וסלבדור דאלי. היא הייתה פרובינציה רומאית שנקראה היספניה, היא הייתה למעצמה ימית שכבשה את מרבית יבשת אמריקה והיא גם הגיעה למלחמת האזרחים מול הצבא של פרנקו. בספרד התקיים תור הזהב של יהדות ספרד, ובה יושבים היום תיירים, שותים קפה או שוקו חם ואוכלים צ'ורוס.

ההרצאה על תרבות ספרד, תולדותיה ומה שעיצב אותה מתארת את כל אלה יחד עם מצגת. יחד עם סרטונים, תמונות, סיפורים וידע היסטורי ותרבותי רב. היא מתלווה אל המלחים של קולומבוס שמפליגים אל העולם החדש. צועדת לצידם של היהודים המגורשים מספרד בידי המלכים פרדיננד ואיזבלה. מתארת את הלחימה במלחמת האזרחים של שנות ה-30 של המאה שעברה. ולצד כל אלה מתיישבת בבתי הקפה של רובע הפוארטה דל סול של מדריד. כל אלה על מנת לתת את התמונה המקיפה של תרבות ספרד. להכיר אותה ולהבין מניין היא מחה והייתה למה שהיא.

בשבילכם, טל רשף.


 

אודותי

טל רשף