על מאכלים בעולם ובהיסטוריה

ההרצאה על תולדות אוכל אינה רק הרצאת העשרה, היא מניפה רחבה של עולם האוכל בעולם, על המקומות, הטעמים, התולדות, המרכיבים והתרבויות המשמשים ויוצרים אותו. ההרצאה היא מפגש עם תולדות האוכל, המזון שלנו, כיצד הוא התפתח במקומות שונים, בתקופות שונות וממרכיבים שונים.

הרצאת העשרה שלוקחת אותנו לטיול בין העתיקות של המסופוטמיה ובשדות האורז של סין, בדוכנים של מזון רחוב בריו ובמסעדות שף בפאריז. מסע אל החך האנושי ואל כל מה שמאחוריו. הרצאה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב אודות האוכל ומה שמאחוריו.

הרצאה על העולם המרתק של האוכל וכיצד הוא התפתח במקומות שונים בעולם. זה מסע בליווי מצגת, ידע רב, סיפורים, חוש הומור ותאוריות מדעיות לאורך ההיסטוריה האנושית. לגלות מניין הגיעו המזונות השונים, מה הביא לדרכים השונות שבהן מכינים אותם וכיצד הם משתלבים על השולחן שלנו ובמדפי הסופרמרקט. שמי טל רשף, צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

סיור קולינארי בפאריז

אתם מוזמנים לקרוא על כך בכתבה שלי "ההיסטוריה של האוכל"

ליצור אוכל, להתענג על האוכל

ההיסטוריה של האוכל מפגישה אותנו עם מה שיצר ועיצב מטבחים שונים ועם המאכלים והטעמים שנוצרו מכך. מדוע אנשים רבים נהנים מאוכל חריף, היוצר למעשה תחושת מצוקה? ומניין הגיע הצ'ילי, שיוצר זאת? מתי החלו אנשים לראשונה לתבל את המזון שלהם בתבלינים? איך משפיע האקלים הקר במדינות הצפון על המזון בהן? מדוע נפוץ במרח אסיה הבישול בווק בשיטת הקפץ וערבב? מה מקורו של הלחם? של השוקולד? החומוס?

המרכיבים הללו והמתכונים הללו מככבים לאורך תולדות האוכל, המזון בהיסטוריה האנושית שלאורכה מטיילת ההרצאה הזאת. היא לוקחת אותנו אל המקורות של הקפה ושל החיטה, אל הטכניקות של בישול שפותחו בתרבויות שונות, ומבררת מניין הגיעו אל שולחננו האורז, הקקאו, היין ומרכיבים רבים נוספים.

הרצאה על מאכלים בעולם ובהיסטוריה היא גם מסע אל מעמקי הנפש האנושית וההיסטוריה שלה. אל הדרכים בהן יצרה האבולוציה את היחס המיוחד שלנו אל האוכל, ואל הגישות השונות בתרבויות שונות אל האוכל. היא מפגישה אותנו עם הדרך בה השפיעו דתות ופילוסופיות על צורת האכילה והבישול של תרבויות שונות. אל מה שמאפשר לשף לקבל כוכב מישלן, ומה שמפריד בין מאכלים של אזורי אקלים שונים.

הרצאת העשרה: תולדות האוכל. זאת הרצאת העשרה שמספרת את סיפורו של האוכל על גווניו ומרכיביו השונים, מלחם עם גבינה ועד ברווז פקין, ממנת פלאפל ועד בף בורגיניון. מאחורי כל אלה יש אקלים, אנשים, היסטוריה ודברים רבים אחרים, ואל כולם נתוודע. צרו אתי קשר ונקבע מועד ומקום.

שמי טל רשף ואני לשירותכם.

אודותי

טל רשף הרצאה