טיול לאורך הרחובות והתרבות של סינגפור

טיול לאורך הרחובות והתרבות של סינגפור. הרצאה על סינגפור, אי ומדינה של שגשוג וריבוי תרבויות. הרצאת העשרה מרתקת אודות סינגפור המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. הרצאה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של סינגפור.  מפגש עם העיר, המדינה, האי שאוכלוסייתו משלבת הודים, סינים, מלאים ומערביים ויוצרת תרבות יחודית ומרתקת. מסע בתוך שלל טעמים וריחות, וכלכלה מהמשגשגות בעולם. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המטיילת בסינגפור לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה.

מסע ברחובות הקטנים ובשדירות הרחבות, במקדשים, במשרדים ובגורדי השחקים שלה. להכיר ולהבין כיצד הפכה ממושבה בריטית נידחת למרכז כלכלי עולמי שתרבויות שונות חיות בו יחד. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

אי שהוא עיר שהיא מדינה

בסינגפור נמצא הרובע ההודי, הליטל אינדיה. לצידו הצ'יינה טאון ובניינים קולוניאליים מתקופת השלטון הבריטי. בניינים מלפני העצמאות, כאשר סינגפור הייתה עדיין מושבה. יש בה נמל, מהגדולים והעמוסים בעולם, רובע עסקי של גורדי שחקים, גנים בוטניים דברים רבים המעידים על העבר שלה, על התרבות שלה, מקומות מרתקים לבקר בהם. על כך בטיול לאורך הרחובות והתרבות של סינגפור.

סינגפור היא מקום מעניין ויצא דופן. היא מדינה שהיא אי והיא למעשה עיר יחידה. העם הסינגפורי השוכן בה מורכב מאנשים מתרבויות שונות, דתות שנות ומוצאים שונים. חיים בה מוסלמים, בודהיסטים, נוצרים וטאואיסטיים. יש בה סינים, מלאים, הודים ומערביים. גלי הגירה הגיעו אליה לאורך הדורות ויצרו בה אוכלוסיה מורכבת ומגוונת. האוכלוסיה הזאת והשלטון שהיא בחרה יצרו בה מדינה מודרנית מאורגנת, תערובת של תרבויות החיות זו בצד זו בשיתוף פעולה ושגשוג כלכלי רב.

ההרצאה על סינגפור, אי ומדינה של שגשוג וריבוי תרבויות, מפגישה אותנו עם כל מה שיש באי הזה. היא מפגישה אותנו עם האוכל הסינגפורי על סגנונותיו השונים, מבקרת ברבעים השונים, ומטיילת לאורך השנים על מנת לגלות את הדרך שבה היא נוצרה ועוצבה כפי שהיא. לשם כך היא מביאה אותנו אל המקדשים של הדתות השונות, הדוכנים, המסעדות והבניינים המודרניים.

היא עושה את כל זאת בליווי מצגת עם תמונות, סרטונים, סיפורים וידע רב. ידע היסטורי וכלכלי וידע מהביקורים שלי בסינגפור. היא מציגה את כל אלה בשפה ברורה לכל אדם וכל קבוצה. לא נדרש ידע מוקדם, רק סקרנות נדרשת. אני לשירותכם, טל רשף.


 

מה יש בהרצאה?

טל רשף