הרצאות על דרכים להאמין, לחשוב, להבין, לחיות

הרצאות על דרכים להאמין, לחשוב, לחיות. פירוט ההרצאות והנושאים מופיע בהמשך הדף.

הרצאות בנושא דתות, דרכי חיים ופילוסופיה במזרח ובמערב. אלה הרצאות העשרה המפגישות אותנו בליווי מצגות, סיפורים וידע רב, עם דתות, דרכי חיים ופילוסופיות שונות בעולם מפגשים עם הדרכים והדתות, העיקרים שלהן ותולדותיהן.

מסע אל מנזרים בתאילנד, אשרמים בהודו, איים בים האגאי, אל ירושלים, אל רומא ובעיקר אל נפשו של האדם. הרצאות לחוגי בית מתוך הרקע שלי בלימודי פילוסופיה ומחקר בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בנדודים בעולם וחקר דרכי חשיבה ודרכי חיים. בחרו את ההרצאה שמדברת אליכם, מיוון העתיקה ועד ימינו, מהמזרח ועד המערב, צרו אתי קשר ונקבע מועד ומקום לחוויה ולגילוי. טל רשף.

דתות ודרכי חיים

הרצאות על דרכים להאמין, לחשוב, לחיות. הרצאות בנושא דתות, דרכי חיים ופילוסופיה במזרח ובמערב. דרכי חיים שיש בהן תפיסת עולם ואמונה. כל דת פותחת בפנינו דלת ומספרת לנו סיפור. מדוע רוקדים חסידי הארה קרישנה ברחבות ומחלקים ספרים? מה הם עיקרי דרכו של קונפוציוס? איך התפתחה הנצרות והפכה לדת שלטת בעולם המערבי? האם היהדות היא אותה דת שתמיד הייתה? וכיצד חיים יחד בתאילנד תעשיית מין עם דרך חיים בודהיסטית?

טאואיזם ונצרות, יהדות ושינטו. דרך הזן ודרך ההינדואיזם. יש בעולם דתות רבות, אמונות שונות ודרכי חיים. דתות של המערב, המוכרות לנו יותר, ודתות של המזרח שבדרך כלל מוכרות פחות. הן שונות זו מזו. יש כאלה הסובבות סביב אל. אחרות סביב מספר אלים. יש דתות שאין בהן אמונה בכוח עליו, לא באל ולא באלים. האם דרך בלי אל יכולה להיחשב כדת? ובכלל, יש אלוהים בעולם? האם ניתן להוכיח זאת? ומנגד, האם ניתן להוכיח שאין אלוהים?

במזרח ובמערב

ההרצאות בנושא דתות, דרכי חיים ופילוסופיה במזרח ובמערב לוקחות אותנו אל בניני משרדים בדלהי ובטוקיו ומקדשים על גדות הגנגס. אל מקדשים בלב הג'ונגל ואל נזירים החיים במערות במדבר או בהרים הגבוהים. הן מכניסות אותנו אל צורת המחשבה של דרכים אלו, במה הן מאמינות, מה בהן נותן לחברים בהן תחושת בטחון ושייכות.

כל אלו חשובים על מנת להכיר אותן ולהבין את דרך הפעילות של החברים בהן. בלי ההסבר קשה להבין את הפעילות, ההסבר הוא האור שמאפשר הבנה.להבין את דרך היין ויאנג, את הבודהיזם, ההינדואיזם, וכן, להבין את היהדות שחשבנו שאנו מכירים אותה על בוריה אבל יש בה יותר מאשר העין יכולה לראות במבט מהיר.

כל אחת מההרצאות בנושא דתות, דרכי חיים ופילוסופיה במזרח ובמערב לוקחת אותנו אל מקומות עמוקים בעזרת תמונות, ידע רב והסבר שווה לכל נפש שאין צורך בידע מוקדם על מנת להבין אותו לעומק. הן מתאימות לכל קהל. כל הרצאה מספרת זאת כמו מחרוזת של פנינים, אשר הפרטים ששזורים בה מספרים יחד סיפור מרתק, סיפור על תרבות ועל אנשים מאמינים.

לשירותכם, טל רשף.


 

קטגוריות נוספות של הרצאות

אודות טל רשף

טל רשף סין תרבויות עסקים כלכלה

טל רשף סין תרבויות עסקים כלכלה