הרצאה על תרבות רוסיה ומה שעיצב אותה

הרצאה על תרבות רוסיה ומה שעיצב אותה. הרצאת העשרה על רוסיה המעצמה, התרבות הרוסית ותולדותיה. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לחברות הפועלות מול רוסיה ומעוניינות בהרצאת העשרה ולרוצים להבין את המעצמה. מסע מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, אל המדינה הניצבת מאחורי הלחימה באוקראינה. הרצאה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של רוסיה. מפגש עם אומה שהיא עולם תרבותי עשיר של מוזיקה, לבוש, דרך חיים, אוכל, וודקה, דרך מימשל ועוד כדי להבין מה יצר אותה ועיצב את הפסיפס התרבותי המיוחד שבה.

הרצאת העשרה: להבין את תרבות רוסיה. על מדינה שהיא מעצמה, שהיא אומה ובתוכה עמים רבים, מדינה שניצבת במרכז ההתרחשות הגיאו פוליטית העולמית. הרצאה המתארת כיצד התהוותה תרבות רוסיה לאורך השנים, מתוך המישורים הגדולים, החורף קשה, הפלישה המונגולית, צמיחת הקיסרות הרוסית, הגוש הקומוניסטי ועד הפלישה אל אוקראינה. מסע בליווי מצגת אל תולדות רוסיה של בקתות האיכרים קשי היום, חצרות האצילים של סיפורי טולסטוי, הצבא וחלומות הגדולה.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

צבא רוסיה

ההרצאה על תרבות רוסיה ומה שעיצב אותה לוקחת אותנו למסע בזמן ובמרחב על מנת להכיר את ריבוי הפנים והעושר התרבותי של רוסיה. היא מפגישה אותנו עם סטאלין ועם איבן האיום, עם לב טולסטוי שכתב את "מלחמה ושלום" ועם דמיטרי מנדלייב שגילה את הטבלה המחזורית. היא מתארת את כל אלה ודברים רבים נוספים על מנת להבין את רוסיה. להבין כיצד היא נוצרה והפכה להיות מדינת ענק שכזאת. מה עיצב אותה והשפיע על דרכה. מדוע היא מתנהלת כפי שהיא מתנהלת, ואחרי כל אלה, מדוע היא פלשה לאוקראינה.

את כל אלה סוקרת ומציגה ההרצאה יחד עם מצגת, מידע היסטורי ותרבותי רב, תמונות וסיפורים בשפה ברורה ופשוטה להבנה לכל קהל וכל אדם. היא מתארת את המבט המקיף של רוסיה והתרבות שלה על מנת להבין טוב יותר את מה שמתרחש בה היום.

לשירותכם, טל רשף.


 

להבין את המקורות שמאחורי רוסיה

טל רשף - הרצאות תרבות והעשרה

טל רשף – הרצאות תרבות והעשרה