הרצאת העשרה: חנוכה וחגים של חורף

הרצאה אודות חנוכה, החורף וחגי החורף בתרבויות העולם. זאת הרצאה מרתקת בליווי מצגת, ידע רב וסיפורים מרתקים, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים. מפגש המתאר בליווי מצגת כיצד פוגשות תקופות שונות ותרבויות שונות את החורף והדרכים בהם הן מגיבות לחורף, לקור ולאפלולית. הרצאה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב על סין, שבה יורים זיקוקי דינור ותולים פנסים אדומים

זה מסע תרבותי אל אירופה שבה מציבים עץ חג מולד מוקף באור, ואצלנו, החנוכיות בחג החנוכה. אל הדרך בה רואים את החורף במקומות עם תרבויות שונות ועם אקלימים שונים. החורף במדינות של חצי הכדור הדרומי. במקומות בהם אין עונות שנה. כיצתד ראו אותו האצטקים וכיצד הם נערכו לקראתו. הרצאת העשרה אודות חגים שונים שיש בהם אש ואור. מסע מהאצטקים ועד הגאנגס, מהאדם הקדמון ועד מלון החורף בלפלנד המספר את סיפורו של גנרל החורף. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

ההרצאה יוצאת למסע סביב הגלובוס ולאורך ההיסטוריה על מנת להכיר את הפנים השונות של החורף בכל עם ובכל תקופה. היא לוקחת אותנו אל חגיגות ראש השנה הסיני. לדרך בה חגגו האצטקים את ימי החורף. אל מדשאת הבית הלבן. השבטים הגרמאניים ביערות אירופה. החורף ביצירה ארבע העונות של ויואלדי. היא מרחיקה איתנו עד ללפלנד שבצפון הרחוק על מנת לפגוש מקומות המיועדים לאוהבי החורף הקפוא.

הרצאת העשרה המתארת את המשותף ואת המפרדי בין הדרכים שונות בהן רואים את החורף וחוגגים אותו בתקופות שונות ובתרבויות שונות. מה שמפריד אותם אלה מאלה ומה המשותף בין כולם. אודות חנוכה וחגי החורף בתרבויות העולם המציגה את כל אלה בליווי מצגת, תמונות, סיפורים, ידע רב וכל זאת בדרך נגישה לכל קהל ולכל אדם.


אודותי

הרצאות של טל רשף

הרצאות של טל רשף