הרצאה על תרבותה של הודו

הרצאה על הפנים השונות של תרבות הודו ומה שעיצב אותה. הרצאת העשרה מרתקת, מתאימה לחוגי בית, כהרצאת העשרה, למוסדות תרבות ולקבוצות היוצאות לטיול להודו. מסע בליווי מצגת אל הודו – המדינה בה חיים קידמה ופיתוח יחד עם זוהמה ועוני, רוחניות עמוקה לצד עושר מנקר עיניים. הרצאת העשרה אודות תרבות הודו מתחילת ימיה ועד הסרטים של בוליווד ופקקי התנועה של ימינו.

מפגש שהוא טיול לאורך הגנגס, גורדי השחקים של מומביי, הטייקונים בבתי פאר והקדושים המודטים על גדת הגאנגס. זאת הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב,, עם סיפורים ומשלים, חוש הומור וידע רב. הרצאה הפורשת, כמו סארי ארוך, את הודו, התרבות, החשיבה, העבר והעתיד שלה. הרצאה המרתקת כל נפש וכל קבוצה.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מדינה של אלף פנים

הודו היא אקלים עם פנים רבות, מדבריות, קרחונים בהימלאיה שבצפון וג'ונגלים בדרום. היא ריבוי של שפות, של אמונות ודתות, ריבוי פנים של תרבות עשירה וחיה. זאת מדינה שבה חיות זו לצד זו כל האפשרויות, כל הצדדים של הקיום האנושי. מרוחניות עמוקה ועד נהנתנות קיצונית, משלווה אינסופית ועד המולה עצבנית, מערי ענק ועד כפרים קטנטנים. את כל אלה מציגה ההרצאה על הפנים השונות של תרבות הודו ומה שעיצב אותה.

זאת הרצאת העשרה הלוקחת אותנו, בליווי מצגת, סרטונים, תמונות, סיפורים וידע היסטורי ותרבותי רב, למסע לאורך הדרכים ולאורך השנים בהודו. היא מפגישה אותנו עם פאקירים מתבודדים ועם מנכלים של חברות הייטק, עם ברהמינים מכובדים ועם טמאים שלהינדים אסור לגעת בהם. היא מטפסת איתנו אל מרומי ההימלאיה ויורדת אל שפת הים.

ההרצאה על הפנים השונות של תרבות הודו ומה שעיצב אותה מספרת לנו את סיורה של הודו בעלת אלף הפנים, את החוט  שעובר בין כל אלה. מהימים הפרהיסטוריים בהם החלו אנשים להגר אליה, דרך ההגירות השונות שהביאו אליה אנשים, השפעות תרבותיות ודתות, ועד ימינו, ימי הרפובליקה של הודו. היא מציגה בפנינו את ה-360 מעלות של הודו על מנת להכיר אותה מכל צדדיה ולקבל עליה תמונה אמיתית.

היא עושה זאת בשפה פשוטה וברורה לכל אדם שלא דורשת ידע מוקדם, נחוצה רק סקרנות. שלכם, טל רשף.


 

אודותי

טל רשף קרישנה רוחני