הרצאה על התרבות של יפן

הרצאה על התרבות של יפן. הרצאה על תרבות יפן ומה שעיצב אותה לאורך הדורות. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לחברות הפועלות מול יפן ומעוניינות בהרצאת העשרה, למוסדות תרבות ולקבוצת היוצאות לטיול ביפן. מסע בליווי מצגת אל הסיפור של תרבות יפן, ארצם של הגיישה, הסמוראי, הנזיר ואיש העסקים. הרצאת העשרה עשירה בידע רב לצד חוש הומור וסיפורים ודוגמאות מאולמות מדיטציה ומחדרי ישיבות, מנופים של איים והרים מושלגים.

הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, שתרתק את המאזינים עם ידע היסטורי, תרבותי וכלכלי רב. חוויה מרגשת של ידע לכל אדם ולכל קבוצה, על מנת להבין כיצד צמחה יפן. מסע אל הנופים שפעם ליטשו בהם חרבות ובנו פגודות והיום שועטות ביניהם רכבות מהירות. מפגש עם הדרך שלה להיות מעצמה כלכלית מתוך מורשת העבר, לקבל תמונה של ארץ השמש העולה, של תרבות יפן.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מגני הזן ועד גורדי השחקים

יפן בעלת אלף המופעים. מעצמה כלכלית עם חברות ענק וטכנולוגיה מתקדמת שהיא גם משכן לאמנות עדינה, תרבות זן ושלווה גדולה. תרבות יפן היא תרבות של גנים מטופחים שמולם יושבים אנשים ועושים מדיטציה. היא תרבות של מהנדסים ומנהלים הוסבבים בעולם, מוכרים מוצרים וטכנולוגיות יפניות. מה היא יפן של כל אלה יחד? מה יצר אותה ועיצב אותה כפי שהיא? על כל אלה בהרצאה על התרבות של יפן.

הרצאת העשרה על תרבות יפן ומה שעיצב אותה לאורך הדורות לוקחת אותנו למסע. דרך שנועדה לאפשר לנו להכיר את התמונה השלמה של תרבות יפן. למסע בזמן, ברחבי יפן ובליבם של היפנים. היא לוקחת אותנו למסע המתחיל מימי תחילת ההתיישבות האנושית באיי יפן, דרך תקופת הסמוראים והגיישות ועד ימינו. זה מפגש עם המטבח היפני, המדיטציה, הציור, תורות הלחימה ועולם העסקים. מפגש עם תרבות שנוצרה על איים ובשדות אורז, התפתחה דרך השפעות שספגה מהעולם סביבה ונכנסה עם כל אלה אל האתגרים של העולם המודרני.

ההרצאה על תרבות יפן ומה שעיצב אותה לאורך הדורות מספרת לנו את כל אלה בעזרת מצגת, עם סיפורים, ידע היסטורי ותרבותי ותמונות. היא עושה זאת בדרך בהירה ופשוטה הנגישה לכל אדם לכל קבוצה. היא מספרת לנו את הסיפור השלם שת תרבות יפן על פניה הרבים.

שלכם, טל רשף.


 

אודותי

טל רשף יפנית יפן