הרצאות העשרה על ערים מרתקות ומה שמאחוריהן

הרצאות העשרה על ערים מרתקות ומה שמאחוריהן. הפניות להרצאות השונות מופיעות בהמשך הדף.

הרצאות על ערים מרתקות ברחבי העולם ועל התרבות שלהן. הן מספרות את סיפורה של עיר שהוא יותר מאשר עיר. אלה הרצאות העשרה של חוויה, גילוי, הבנה וידע אודות ערים מרתקות, ערים שכל אחת מהן היא סיפור המחכה להתגלות. לכל עיר היחוד שלה, האישיות שלה, שמאחוריהם ניצבת ההיסטוריה שלה, האוכל, קבוצת הכדורגל, הבניינים ודברים רבים נוספים. כל אלה עושים אותה למי שהיא.

הרצאות לחוגי בית אודות ערים בליווי מצגות, סיפורים וידע רב  מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב. מפגשים שבהם אני חולק את הידע שרכשתי בלימודים ובמחקר באוניברסיטת תל אביב ובסורבון בפאריז. בנדודים בעולם ועשרות שנותיי שבהן אני חוקר ולומד, על היסטוריה ומה שיצר ועיצב אותה. גללו, בחרו את מה שתרצו לשמוע וצרו אתי קשר לקביעת מועד ומקום. טל רשף

העיר והסיפור

הרצאות העשרה על ערים מרתקות ומה שמאחוריהן. כל עיר היא הסיפור של עצמה, ההיסטוריה שעברה עליה, האנשים החיים בה, האוכל. כל עיר היא גם יותר מכך. קוסקו מגלמת את סיפורה של אימפריית האינקה שבנתה אותה והתרבות היחודית שלה. טוקיו היא התגלמות התרבות היפנית המתבטאת בעולם העסקים כמו גם באוכל שלה. ניו יורק היא עיר המהגרים האולטימטיבית שגלי הגירה יצרו ועיצבו אותה. וכמובן שיש עוד, יש הרבה. בכך עוסקות ההרצאות על ערים מרתקות ברחבי העולם ועל התרבות שלהן.

לכל עיר יופי וסיפור מרתק וההרצאה חושפת אותם ומעלה זאת לצופים עם מצגת, עם תמונות, סיפורים, תיאורים היסטוריים, וגם חוש הומור, כי בדיחות הן לא רק בדיחות. הן מספרות את סיפור המציאות שממנה הן צמחו. אה, כן, ויש גם מוזיקה. כי וינה היא "הדנובה הכחולה" של שטראוס. ניו יורק היא "ניו יורק, ניו יורק" של פרנק סינטרה. נאפולי היא "סנטה לוצ'יה" של אנריקו קארוזו.

מה הופך עיר למרתקת? אולי מגוון הטעמים, הריחות וסיפורים שהיא נושאת. יתכן וזה הדימוי שלה בעינינו שעבר אלינו כחלק מהכפר הגלובלי שבו אנו חיים. לצד כל אלה אולי זה המשהו היחודי שיש בה. ברגע שעיר מצליחה ליצור רושם יחודי שערים אחרות לא יכולות, היא נהיית למרתקת. ברגע זה מתחיל האתגר. להעביר זאת בהרצאה, בשעה וחצי מול קהל. הרצאות על ערים מרתקות ברחבי העולם ועל התרבות שלהן.

שלכם, טל רשף


הערים

הקליקו וקבלו פרטים

קטגוריות נוספות של הרצאות

אודות טל רשף

טל רשף תל אביב