הרצאה על הורים, ילדים ובני משפחה אחרים

הרצאת העשרה על המשפחה. הרצאה על המשמעות של המשפחה לאדם, כיצד היא התפתחה לאורך ההיסטוריה, מה הפך אותה לכל כך חשובה לנו, מה עיצב אותה בדרכים השונות בהן היא מופיעה. המשפחה בסין והמשפחה בארצות הברית, המשפחה המסורתית והמשפחה המודרנית. גורמים שונים בתקופות שונות ומקומות שונים בנו אותה בצורות שונות וזה הרי העושר של משפחתו של המין האנושי.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הלוקחת אותנו לשם כך אל יחסי בעל ואישה בסין, אל גורלו של הזקן שמעיק על קיום במשפחה באיגלו האסקימואי, אל מחקרים בפסיכולוגיה, מחקרים באבולוציה, המשפחה בסרטים, בחייהם של ידוענים,  הרצאה על הורים, ילדים ובני משפחה אחרים, הרב גוניות שבה מופיעה המשפחה במקומות שונות ותקופות שונות.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

הרצאה המציגה בין השאר את המאפיינים של המשפחה של דון קורליאונה בסרט "הסנדק". התיאור של המשפחה של טוביה החולב ב"כנר על הגג". המשפחה שהיא כפר בתרבויות אפריקאיות רבות שבהן גידול הילדים נעשה בצוותא. היא מביטה אל המשפחה המורמונית במאה ה-19, המשפחה היהודית המסורתית ועוד. מפגש עם השינויים שעברה המשפחה באירופה מאז ימי הביניים ועם הסיבות לכך. מסע סביב העולם ולאורך ההיסטוריה לפגוש משפחות שונות ולמצוא את המשתף להן ואת מה שעיצב אותן כפי שהן.

כל אלה נועדו לאפשר לנו לראות את התמונה הגדולה של המשפחה בחברה האנושית על מופעיה והבדליה. לראות מצד אחד את המקרים השונים והרב גוניים ומצד שני את המאפיין המרכזי החוזר על עצמו במפשחה של האדם בתרבויות שונות ובתקופות שונות. הריבוי והמאחד.

ההרצאה על המשפחה והמופעים שלה בתרבויות העולם ובהיסטוריה המבררת מה הקשר בין המבנה החדש של המשפחה המודרנית לבין הקולנוע ולטלויזיה. מה הקשר בין המשפחה המסורתית לאילוצים של פרנסה והישרדות. מהשבטים באפריקה ועד למשפחה היפנית. יש עוד, עוד הרבה. להתראות.


 

אודותי

טל רשף תל אביב