הרצאה על הורים, ילדים ובני משפחה אחרים

הרצאת העשרה על המשפחה. הרצאה על המשמעות של המשפחה לאדם, כיצד היא התפתחה לאורך ההיסטוריה, מה הפך אותה לכל כך חשובה לנו, מה עיצב אותה בדרכים השונות בהן היא מופיעה. המשפחה בסין והמשפחה בארצות הברית, המשפחה המסורתית והמשפחה המודרנית. גורמים שונים בתקופות שונות ומקומות שונים בנו אותה בצורות שונות וזה הרי העושר של משפחתו של המין האנושי.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הלוקחת אותנו לשם כך אל יחסי בעל ואישה בסין, אל גורלו של הזקן שמעיק על קיום במשפחה באיגלו האסקימואי, אל מחקרים בפסיכולוגיה, מחקרים באבולוציה, המשפחה בסרטים, בחייהם של ידוענים,  הרצאה על הורים, ילדים ובני משפחה אחרים, הרב גוניות שבה מופיעה המשפחה במקומות שונות ותקופות שונות.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

להקים משפחה, לקיים משפחה

פעם המשפחה הייתה, במרבית המקומות והתקופות, היררכית, בנויה סביב דמות סמכותית והביאה ילדים רבים. היום יש משפחות בלי ילדים, עם מעט ילדים, עם הורים בני אותו מין, הורים הנמצאים בזוגיות פתוחה. יש עוד. מה בתקופה המודרנית יצר את פריצת הדרך הזאת ויצר את השינוי? האם יש דרך לצפות איזה מקום תתפוס המשפחה בעתיד, בעולם של מחר?

הרצאת העשרה: על המשפחה. היא בוחנת כיצד נוכחת המשפחה בתודעה שלנו, נותנת לנו שייכות ותחושת ביטחון, נותנת לנו זהות, נוטעת בנו מחוייבות וערכים.מה התפקיד החשיבות והערך של כל אחד מהאנשים שבה? של האמא, האבא. הילדים והנכדים. מה המקום בכל תקופה ותרבות של הסבא והסבתא? מדוע בסין מקטירים מקלות קטורת לזכר אבות המשפחה שהלכו לעולמם?

הרצאה על המשפחה של דון קורליאונה בסרט "הסנדק". על האירוע של ערב שבת במשפחה היהודית המסורתית. מפגש עם השינויים שעברה המשפחה באירופה מאז ימי הביניים ועם הסיבות לכך. מסע סביב העולם ולאורך ההיסטוריה לפגוש משפחות שונות ולמצוא את המשתף להן ואת מה שעיצב אותן כפי שהן.

ההרצאה על המשפחה והמופעים שלה בתרבויות העולם ובהיסטוריה המבררת מה הקשר בין המבנה החדש של המשפחה המודרנית לבין הקולנוע ולטלויזיה. מה הקשר בין המשפחה המסורתית לאילוצים של פרנסה והישרדות. מהשבטים באפריקה ועד למשפחה היפנית. יש עוד, עוד הרבה. להתראות.

אודותי

טל רשף תל אביב