הרצאות העשרה על אירועים מרתקים ותהליכים ששינו את העולם

הרצאות העשרה על אירועים מרתקים ותהליכים ששינו את העולם. הפניות אל ההרצאות מופיעות בהמשך הדף למטה.

הרצאות העשרה בהיסטוריה העולמית, תהליכים, אירועים. מפגשים עם אומות, תקופות ותהליכים מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב בליווי תמונות, סיפורים וידע רב. הרצאות לחוגי בית בהן אני חולק את הידע שרכשתי בלימודים ובמחקר, בנדודים בעולם ובמחקר אודות היסטוריה ומה שיצר ועיצב אותה. מסעות בליווי מצגת אל חורבות המאיה וערבות מונגוליה, אל הפילוסופים של יוון הקדומה וקרבות מלחמות העולם.

גללו, בחרו את מה שתרצו לשמוע וצרו אתי קשר לקביעת מועד ומקום. אני טל רשף, אני לשירותכם.


היסטוריה שהיא סיפור

פעם לא ידענו מה המקור של הפירמידות של המאיה שנמצאו בג'ונגל, לשם מה הן הוקמו ומדוע ננטשו. היום אנו יודעים זאת בעקבות  גילויים של עשרות השנים האחרונות. יש מאחוריהן סיפור מרתק. היום יש לנו מידע ומרחק של זמן שמאפשרים להבין כיצד שינתה מלחמת ששת הימים את המדינה שלנו. איך שינו שנות ה-60 את העולם המערבי. מדוע פרצו מהפיכות האביב הערבי ולאן הן הובילו. כל אלה הן הרצאות העשרה בהיסטוריה העולמית, תהליכים, אירועים. הרצאות העשרה על אירועים מרתקים ותהליכים ששינו את העולם.

האנושות מתעדת את פעולותיה ורושמת את ההיסטוריה מתחילתן של ציביליזציות מורכבות, עם סחר, שלטון, ערים, צבא ומסחר. לאורך הזמן הזה נענו קדימה, התפתחנו מבחינת תפיסת עולם, ארגון וטכנולוגיה. היום אנחנו מביטים אחורה ורואים סיפור מרתק של התהוותה של האנושות כפי שאנו חיים אותה כיום. מרתק להביט לאחור וללמוד ולהבין את הדרך שעברנו.

בתוך אלה צצות חידות ותעלומות שמרתק ללמוד ולנסות להבין ולפתור. מדוע התפתח המדע דוקא ביוון העתיקה? מי הקים את הפסלים הענקיים של אי הפסחא, ומדוע? מה הניע את נפוליאון לכבוש ולכבוש בלי שובע? האם היהדות הייתה תמיד כפי שאנו מכירים אותה היום?

ההרצאות שלי הן הרצאות העשרה בהיסטוריה העולמית, תהליכים, אירועים. הן לוקחות אותנו אל התקופות, האנשים והמקומות על מנת לענות על שאלות ולחשוף מציאות שהייתה ושיצרה את עולמנו. הן מהוות למעשה מסע אל תוך העבר על הפרטים שבו, האירועים שאנו מכירים, מה שלמדנו מכתבים, מחפירות ארכיאולוגיות וממקורות רבים נוספים. אותן הרצאות הן גם היסטוריה, כלומר History, וגם מספרות סיפור, כלומר Story. שתי המלים באות מאותו שורש קדום.

כל אחת מההרצאות העשרה על אירועים מרתקים ותהליכים ששינו את העולם היא סיפור מרתק. שמי טל רשף ואני לשירותכם.

קטגוריות נוספות של הרצאות

אודות טל רשף

טל רשף הרצאה