שמי טל רשף והמומחיות שלי היא הרצאות העשרה ותרבות מרתקות לחוגי בית ומוסדות תרבות. בתחתית העמוד תמצאו את הקטגוריות השונות של ההרצאות.

הרצאות ההעשרה והתרבות שלי לחוגי בית ומוסדות תרבות מביאות חוויה, ידע, ומחשבה שממשיכות ללוות גם לאחר סיומן. האהבה הגדולה שלי היא של תרבות, של תרבויות ושל עולמות אנושיים מאז שהייתי ילד. ביקרתי בעשרות מדינות שונות בעולם. למדתי וחקרתי היסטוריה ופילוסופיה בתל אביב ובפריז, יש לי טור בנושא אוכל תרבויות והיסטוריה בעולם ב"מסע אחר". היה לי במשך שנים טור בנושא כלכלה בעולם ב-YNET כלכלה.

אני עובד מול שוקי העולם מזה שנים ואני מביא לכם הרצאות לחוגי בית שהן ידע וחוויה. כל הרצאה מלווה במצגת, סיפורים, חוש הומור וידע רב. אתם ושאר המשתתפים תעברו מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. צרו אתי קשר. טל רשף.


להעביר בפניכם הרצאה טובה

ניסיון של שנים לימד אותי כי הרצאות העשרה ותרבות מרתקות לחוגי בית ומוסדות תרבות חייבות להיות מקצועיות. הרצאה שכזאת צריכה להגיש כמובן ידע, כי זאת המהות שלה, והידע צריך להיות נרחב ומעמיק על מנת לענות על הסקרנות של המשתתפים. בין אם אודות תרבות איטליה או תולדות החילוניות. עם זאת הידע חייב להיות מונגש בדרך השווה לכל נפש. לא כל משתתף ולא כל קהל מביאים איתם ידע מוקדם והיכרות עם מושגים מקצועיים. הרצאה טובה חייבת לשלב את שניהם. זאת אמנות.

הרצאות העשרה ותרבות לחוגי בית ומוסדות תרבות הן תוצאה של עבודה מוקפדת. הרצאה טובה תהיה מלווה במצגת, תמיד. המצגת תתן לצופים מסגרת שתשמור על המיקוד שלהם. היא תוסיף על הטקסט הנאמר את התמונות והסרטים שיהפכו את התיאור לחזותי. מצגת מוצלחת תלווה את הדיבור ולא תאפיל עליו. היא תוסיף לו תמונה וסרט שהם הרי שווים יותר מאלף מלים.

איזו הרצאה תתאים לכם?

ההרצאות שאני מציע לכם מסודרות במספר קטגוריות, לנוחיותכם. אתם מכירים את האנשים שלכם, הקהל שלכם, אתם יודעים מה מושך אותם. כל אחת מהקטגוריות מיוצגת כאן בהמשך העמוד על ידי מספר דוגמאות. ניתן ללחוץ על כל דוגמא, שיש לידה תמונה, על מנת להיכנס לעמוד של אותה הרצאה ולקרוא אודותיה. ניתן להקליק על ההפניה לעמוד של כל קטגוריה ולקבל שפע של נושאים נוספים. נוח לבחור תחילה תחום ואז לבחור מתוכו את ההרצאה.

האנשים שלכם רוצים לפגוש את תרבויות העולם? להפליג בהרצאה למקומות ביבשות שונות ולהכיר את האנשים, תולדותיהם והדרך בה הם חיים וחושבים? אם כך דף הרצאות העשרה על תרבויות העולם יהיה נקודת הפתיחה הטובה בחיפוש שלכם. הקליקו כאן על הקישור לעמוד ההוא.

או אולי העניין שלהם הוא באירועים ותהליכים בתולדות האנושות. היעלמות ערי המאיה, הופעת החשיבה המדעית, שנות השישים, תעלומת פסלי אי הפסחא. אם כך התחילו מהקלקה על הקישור אל הרצאות העשרה בהיסטוריה. שם תמצאו את נושאי תולדות העולם תחת ידכם.

מחפשים הרצאה מנקודת מבט חדשה לקראת חג או מועד בלוח השנה העברי? או בתולדות ישראל והעם? אם כך בבקשה, הקליקו על הקישור אל הרצאות העשרה בנושאי יהדות וישראל.  נאפולי? קוסקו? טוקיו? יש גם הרצאות שהן טיול אל ערים מרתקות בעולם. הקלקה על הרצאות העשרה בנושא דתות ואמונות תציג בפניכם הרצאות על דתות בעולם מבודהיזם ועד נצרות, מתולדות החילוניות ועד יין ויאנג. ואפשר לפגוש מנהיגים מההיסטוריה ומהעולם בהרצאות העשרה על מנהיגים, אנשים ששינו את עולמנו.

בשבילכם, טל רשף

הרצאות תרבויות העולם

הרצאות - היסטוריה

הרצאות על ערים מרתקות

הרצאות על חגי ישראל

דתות פילוסופיה ודרכי חיים

הרצאות על מנהיגים