טיול לאורך השכונות, החופים וההיסטוריה של האיטי

טיול לאורך השכונות, החופים וההיסטוריה של האיטי. הרצאת העשרה על האיטי שבים הקריבי ומה שעיצב אותו ואת המצוקה. האיטי, חצי אי ומדינה של מצוקה, התפוררות, עבר אכזרי ועתיד לא ברור. הרצאת העשרה מרתקת אודות האיטי המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים.

ההרצאה מתארת בליווי מצגת את סיפורה של האיטי. מפגש עם הים הקריבי, המדינה, האי שמרבית אוכלוסייתו היא צאצאי עבדים ויוצרת תרבות יחודית ומרתקת. מסע בתוך שלל טעמים וריחות, וכלכלה מהעניות בעולם. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המטיילת בהאיטי לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה.

מסע לאורך החופים של חול לבן ודקלים, בשכונות שנשלטות בידי חבורות פשע ובעיקר לאורך ההיסטוריה שלה. להכיר ולהבין כיצד הפכה מאי המיושב בידי אינדיאנים, שהמערב לא ידע אודותיה, למושבה קולוניאלית ולמדינה עצמאית שקיומה רצוף באסונות. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

 

הקליקו והאזינו לראיון אתי בפודקאסט של YNET על האיטי

 

האיטי היא מקום מופלא עם מציאות קשה שמאחוריו היסטוריה קשה שהביאה אליה השמדת תושבים, סחר בעבדים, ספינות תותחיים וניצול. ההרצאה מתארת את כל אלה ומאפשרת, מתוך הסיפור של האיטי, ללמוד כיצד פעל הקולוניאליזם האירופאי ברחבי העולם. מה הייתה המציאות של האיים הקריביים בתקופות רחוקות. איך עיצבה ההיסטוריה את חייה ודמותה של האוכלוסיה של האיטי, ובעצם, מתוך כך, כיצד מעצבת ההיסטוריה את העולם בכלל. זה סיפור מרתק שיש דברים רבים שניתן ללמוד ממנו.

אתם מוזמנים להרצאה על מקום מופלא, יפהפה, קסום וכאוב גם יחד. מוזמנים להרצאה שלוקחת את הצופים למפגש עם האנשים של האיטי, האוכל, המוזיקה, הטבע וההיסטוריה שלהם ושסביבם. היא עושה את כל זאת בליווי מצגת עם תמונות, סרטונים, סיפורים וידע רב. ידע היסטורי וכלכלי וידע מהאיטי. היא מציגה את כל אלה בשפה ברורה לכל אדם וכל קבוצה. לא נדרש ידע מוקדם, רק סקרנות נדרשת. אני לשירותכם.


 

מה יש בהרצאה?

טל רשף