הרצאות העשרה על מנהיגים מרחבי העולם וההיסטוריה

הרצאות העשרה על מנהיגים מרחבי העולם וההיסטוריה. פירוט המנהיגים וההרצאות מופיע בהמשך הדף.

כל הרצאה שאני מציע לבחירתכם על מנהיג היא הרצאה מרתקת של חוויה, גילוי, הבנה וידע. גללו כאן למטה ותמצאו אפשרויות של הרצאות לבחור מהן. כל הרצאה מספרת על האדם, התקופה, האומה שממנה צמח, ומתוך כך על אירועים ותהליכים ששינו ויצרו את עולמנו. כל מנהיג הוא, מצד אחד, מה שהוא יצר באומה שלו ובתקופה שלו. מצד שני מנהיג הוא גם אדם. מישהו שחי במקום ובתקופה שלו.

המנהיג הוא הילד שגדל בבית ולמד וגדל, והרקע שלו שמלמד על מה שהוא עשה מאוחר יותר. אני לוקח אתכם ואת הקהל שלכם בכל הרצאה למסע אל המקום והזמן והאישיות של אותו מנהיג על מנת להכיר אותו מכל הזוויות, מסע מרתק.  ההרצאה מציגה את כל אלה לגבי כל מנהיג ומנהיג.

הרצאות על מנהיגים הן הרצאות לחוגי בית מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב. מפגש בליווי מצגות, סיפורים וידע רב בהן אני חולק את הידע שרכשתי בלימודים ובמחקר. תכנים מנדודים בעולם ועשרות שנותיי שבהן אני חוקר ולומד, על היסטוריה ומה שיצר ועיצב אותה. גללו, בחרו את מה שתרצו לשמוע. שמי טל רשף. צרו אתי קשר לקביעת מועד ומקום.

המנהיג והאדם

איזו דמות מעניינת אתכם? איזה מנהיג ירתק את הקהל שלכם? מצביאים שדרך מלחמות שינו את ההיסטוריה? אולי תרצו לבחור את ההרצאות על נפוליאון וג'נגיס חאן. מדינאים והדרך בה הם ניהלו את המדינה שלהם? חישבו, אם כך, על צ'רצ'יל, או אולי בן גוריון. מהטמה גאנדי יפגיש אותנו עם הודו וצורת החשיבה שלה. מאו צה דונג יוציא אותנו למסע אל ההיסטוריה הסינית והמחשבה של סין. ימי הביניים? א כך אז מפגש עם ז'ן דארק. ויש עוד, כמובן.

הרצאות העשרה אודות מנהיגים מההיסטוריה מרחבי העולם מתארות את אורח החיים שממנו צמח המנהיג. היכרות עם החיים באוהל בערבות המונגוליות מסבירה את מה שעבר על ג'נגיס חאן ועיצב אותו להיות מה שהוא נהיה מאוחר יותר. היא ניצבת מאחורי האימפריה האדירה שהוא הקים. ילדותו של נפוליאון בונפרטה עם הורים שנעדרו מהבית ותחושת הנחיתות על היותו קורסיקאי בקרב צרפתים, נדרשות כדי להבין את מה שדחף אותו לכבוש, לנצח ולהשיג יותר ויותר.

כל אחת מהרצאות ההעשרה אודות מנהיגים מההיסטוריה מרחבי העולם כוללת את היכרות הרחבה. עם האדם, עם התקופה, עם התרבות שממנה צמח ופרטים רבים נוספים. כל זאת  על מנת להבין אותו לעומק. כל זאת כמובן בליווי מצגת, תמונות וידע רב.

טל רשף


המנהיגים

הקליקו וקבלו פרטים

קטגוריות נוספות של הרצאות

אודות טל רשף

טל רשף הרצאה מצגת