הרצאה על התרבות של יוון מאז ועד היום

הרצאה על תרבות יוון, העתיקה, זאת של היום ומה שביניהן. הרצאת העשרה מרתקת  בליווי מצגת, סיפורים, חוש הומור וידע רב, מתאימה לחוגי בית, חברות וקבוצות היוצאות לנסיעה ליוון. מסע לאורך הזמן אל יוון העתיקה, אל יוון של ימינו ואל הדרך שהיא עברה והשינויים שעברו עליה מאז ועד היום. מסע אל יוון העתיקה ששינתה את העולם ואחראית להופעתם של הפילוסופיה, הספורט, המדע, המחשבה הפתוחה והדמוקרטיה.

מפגש עם יוון של היום הציורית על האיים, המוזיקה, החורבות והפוליטיקה, הכל יחד. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב,על מקדשים, לוחמים וספינות, וגם טברנות, חופים קסומים ומדינה בקשיים כלכליים. מפגש גילוי של האומה שהצמיחה את ההשפעה הגדולה ביותר על העולם אי פעם, ולאן היא התגלגלה בהמשך דרכה.

הרצאת העשרה שמתאימה לכל אדם וקבוצה השואפים להבין את יוון של אז, של היום והמקורות של העולם המודרני. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הרצאת העשרה: תרבות יוון

מימי הזוהר ועד ימי הטברנה

יוון של פעם הביאה פעם לעולם את המדע, תרבות הפנאי, הספורט, האסתטיקה והדמוקרטיה. דברים רבים כל כך לתרבות אחת. דברים ששינו את עולמנו ויצרו בו את התרבות המערבית, התרבות המודרנית. היום יוון שרויה בבעיות כלכליות, מתמודדת עם מהגרים וקשיי פרנסה, תלויה במדינות אירופאיות אחרות להישרדותה הכלכלית. כל אלה מעלים שאלות רבות ובכך עוסקת ההרצאה על תרבות יוון, העתיקה, זאת של היום ומה שביניהן.

מה היה בה ביוון של פעם שיצר את הפריחה של המחשבה האנושית והיצירה? מה השתנה בה כך שהיא הפכה למי שהיא היום? ואיך מתוך כל אלה היא הצמיחה תרבות יפהפיה של מוזיקה, אוכל, כוסית של אוזו, זורבה היווני ובכלל איכות חיים? איך כל אלה הופכים לתמונה אחת גדולה ושלמה של יוון של פעם ושל היום?

ההרצאה על תרבות יוון, העתיקה, זאת של היום ומה שביניהן לוקחת אותנו, בליווי מצגת, סרטונים, מוזיקה, תמונות וידע רב, למסע. מסע של היכרות מלאה עם יוון. דרך המתחילה על גדות הים האגאי. מפגישה אותנו עם מצביאים, פילוסופים ומנהיגים. עם חורבות על איים קסומים ועם הפגנות בכיכרות המרכזיות של אתונה. מסע לאורך השנים וברחבי הארץ על מנת להבין מה הפך את יוון פעם למקור הידע והדמוקרטיה ומה הוריד אותה מכך אל מצבה היום.

שלכם, טל רשף.


 

אודותי

טל רשף - תרבויות ועסקים