להבין את מדינות המערב, לפעול נכון מול מדינות המערב

אילו כלים להצלחה במדינות המערב נדרשים לכם? מה תצטרכו כדי להגיע לתוצאות בשיווק באירופה, בפיתוח עסקי בארה"ב, בכלל בפעילות במערב. אוסטריה? צרפת? איטליה? גרמניה? מדינות המערב מוכרות אבל לא תמיד מובנות. התרבויות שלהן מורכבות יותר ממה שאנו רואים במבט ראשון, והדרישות שלהן יחודיות ודורשות הבנה והתאמה על מנת להגיע בהן לתוצאות.

הידע שלי בניתוח מדינות ושווקים והניסיון שלי בפעילות מול שוקי העולם עומדים לשירותכם, בדרך המערבית: שיווק, פיתוח עסקי, ניהול ושיפור תוצאות. צרו אתי קשר, להבנה של התרבות, הכלכלה והפעילות העסקית במדינות המערב, באירופה וצפון אמריקה. אשמח ללוות אתכם אל פעילות מוצלחת בהן.

להבין את המערב

המערב הוא המרחב שהכי מוכר לנו הישראלים. אנחנו נחשפים אל ספרד, ארה"ב והולנד הרבה יותר בממוצע מאשר את שאר העולם. זה טבעי וזה גם עלול להטעות. פעילות נכונה ומביאת תוצאות מול מדינות המערב צריכה להבין את המיוחד בגוש מדינות ותרבויות זה וגם את ההבדלים ביניהן. מדינות המערב מתאפיינות ברמה כלכלית מדינית גבוהה וברמת חיים אישית גבוהה. יש בהן מאפיינים של מדינה משגשגת ולצד זה גם את התרבות הייחודית להן. התרבות האירופו-נוצרית.

התרבות המערבית שוררת גם במדינות שמחוץ לאירופה, דוגמת אוסטרליה וקנדה. זאת תרבות ששורשיה בהשפעה של הנצרות והאמונה באל אחד. היא צמחה בעיקר במדינות שמצפון לים התיכון והושפעה מאקלים בהן. יש בה מאפיינים רבים ששונים מאלה של התרבות שלנו, התרבות הישראלית.

התרבות המערבית, בניגוד לזאת שלנו, מעריכה מתינות, תכנון ושליטה עצמית. כל אלה צריכים להתבטא בתרבות השיח, בהתנהגות בחברה, בתכנון, בשליטה בפרטים, בהיערכות. ישראל גם היא מדינה מערבית, אבל היא מקרה ייחודי בתוך הגוש הזה וצריך להבין את ההבדלים. יש פער בין תל אביב לאנטוורפן, והוא לא רק פער של זמן טיסה.

לפני הטיסה

לפני נסיעה לאירופה חיוני להיערך בהתאם, להכין כלים לפעילות והצלחה במדינות המערב, אירופה וצפון אמריקה. זה מתבטא בבחירת הלבוש שנקפל ונכניס למזוודה, בלימוד מקדים של החומר, בהכנת חומר מודפס ומצגות. זה ממשיך הלאה, כמובן, בעת המפגש. עבודה מול חברות ממדינות המערב מחייבת התאמה לקוד של ההתנהגות בעת הצדה עצמית, בעת ניהול שיחת חולין, בעת מתן הרצאה, ועוד.

מעבר לכך קיימת השונות הפנימית. אירלנד היא לא בריטניה, ופולין היא לא יוון. במדינות שונות יש רגישויות שונות. חלקן בגלל ההיסטוריה של אותה מדינה, וחלקן בגלל סולם ערכים. במהלך התבטאויות חברתיות הכרחי לזכור את היחס באותה מדינה למלחמת העולם, למהגרים, לענייני הסביבה, לזכויות להטבים. יש עוד. כל מדינה דורשת לימוד פרטני והיערכות אליה.

איך תרצו להיערך? יש צורך להכשיר מנהל נתון? לייעץ להנהלה במהלך התהליך? להכשיר קבוצה רחבה? ניתן להעביר את המידע בדרך של הרצאות לעובדים שלכם. אפשר גם בהכשרה סדנאית. תרצו פגישות יעוץ? אימון מנהלים? הכנה לרילוקיישן? אשמח לתת לעובדים שלכם כלים להצלחה במדינות המערב באופן רחב, או להכשיר אותם למדינה או קבוצת מדינות על פי הצרכים שלכם. צרו אתי קשר. נברר יחד את כל אלה ונגבש את הדרך הנכונה להכם, למטרות שלכם ולצרכים ולאפשרויות שלכם.

אירופה איש עסקים
קרקוב פולין כרכרות היסטוריה תיירות
טברנה יוון קפה
בריטניה אנגליה רחוב שעון
נורווגיה כפר פיורד קרח
ברוכים הבאים אדיבות גרמנית
מרכז רוטרדם הולנד
איסלם ספר
הרצאה וינה אוסטריה