על הנוודים באוהלים שפעם כמעט וכבשו את כל העולם

הרצאה על מונגוליה והאימפריה של ג'נגיס חאן. על הנוודים באוהלים שפעם כמעט וכבשו את כל העולם. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לחברות ולקבוצות היוצאות לטיול במונגוליה. מתארת בליווי מצגת את ג'נגיס חאן, הערבות, העדרים ואומת הנוודים. מפגש עם האומה ששלטה פעם בעולם. עם תרבות מונגוליה, ועם אומה של שבטים שהאימפריה שלה השתרעה מסין ועד אירופה, והיום היא אלמונית וענייה.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הבוחנת מה איפשר לעם של נוודים חסרי השכלה לעשות זאת. גילוי של מה שאנו יודעים על ג'ינגיס חאן, האיש שעמד בראשם, ומדוע נעלמה ממלכת מונגוליה האדירה. הרצאה בליווי מצגת המשלבת ידע רב עם סיפורים, חוש הומור ומוסר השכל, המרתקת כל נפש וכל קבוצה ומתארת מונגוליה של פעם ואת זאת של היום.

מפגש עם סיפור חייו של ג'נגיס חאן מילדותו בערבות המונגוליות, דרך איחוד השבטים ועד כיבוש העולם. אורח חיי המונגולים של אז, של היום והרפובליקה של מונגוליה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מונגוליה של ג'נגיס חאן

הארץ, העם, המנהיג

מונגוליה היא מדינת ערבות ענקית במרכז אסיה. היא עם של נוודים שאורח החיים שלהם יוצא דופן ומסקרן. זאת גם האומה שפעם, לפני כ-800 שנה, כבשה והקימה את האימפריה הגדולה ביותר בעולם, הגדולה ביותר בהיסטוריה. על כל זאת בהרצאה על מונגוליה והאימפריה של ג'נגיס חאן.

המפגש עם המונגולים הוא מפגש תרבותי ומפגש היסטורי בעת ובעונה אחת. הוא מפגיש אותנו עם אורח החיים המיוחד שלהם. עם המדינה רחבת הידיים על האקלים, התושבים והעתיד שלפניה. מעל לכל אלה זה מפגש עם טמוצ'ין, האיש שאנו מכירים כג'נגיס חאן. המנהיג שלקח עם של נוודים והפך אותם לצבא שכבש חלק עצום מהעולם.

ההרצאה על מונגוליה והאימפריה של ג'נגיס חאן מספרת לנו את סיפורם של מונגוליה, המונגולים וג'נגיס חאן בליווי מצגת, עם תמונות, סיפורים וידע היסטורי ותרבותי. היא עושה את כל אלה בשפה הברורה לכל אדם ולא מחייבת ידע מוקדם. כל מה שצריך הוא סקרנות. לשם כך היא לוקחת אותנו לבקר ביורט, האוהל של המשפחה המונגולית. לנדוד עם העדרים למרעה קיץ ומרעה חורף. היא מכניסה אותנו אל סוד התרבות המונגולית עם מחשבת הזן ודרכו של הזאב.

ההרצאה חוזרת איתנו בזמן אל התקופה של לפני הקמת האימפריה. אל תולדות חייו של ג'נגיס חאן מילדותו ועד ימי התהילה שהוא יצר. היא מלווה אותו מהקמת הצבא המונגולי, הסכסוכים הפנימיים והיציאה לכבוש את העולם. הלאה אל כיבוש סין, האימפריה הפרסית, המזרח התיכון, מזרח אירופה. על גבי כל אלה היא מספרת לנו גם על קורותיה של מונגוליה לאחר לכתו. היא מספרת אודות החותם שהוא השאיר היסטוריה. בתולדות האומה שלו, הקשר בין אסיה לאירופה ועד לאירוויזיון בירושלים 1979.

אודותי

טל רשף תל אביב