הרצאה של פירמידות, ברוני סמים ופלפל חריף

הרצאת העשרה: תרבות מקסיקו מהאצטקים ועד ברוני הסמים. זאת הרצאת העשרה בת 90 דקות המתאימה לכנסים, לחוגי בית, לקבוצות היוצאות לטיול במקסיקו, על תרבות שיש בה שמחה ועצב. מסע בליווי מצגת לאורך ההיסטוריה של מקסיקו לגלות ולהבין את מקורותיה, את סיפורה הטקילה ותזמורות המריאצ'י, הפלפל החריף והפירמידות. מפגש עם ידע מרגש ותרבות מרתקת שמשאיר טעם של עוד וגורם להיזכר ולחשוב.

הרצאה שלוקחת את המאזינים אל שני מסעות לפחות. אל מסע אל תוך התרבות על מנת להכיר את מה שיש בה: המוזיקה, האוכל, הציור, הדרך בה מתנהלת מקסיקו, השחיתות, הכלכלה וכל מה שהוא מקסיקו ומקיסקאים. לצד זה היא מסע אל הרקע של מקסיקו והעבר שלה. אל כל מה שיצר ועיצב אותה כפי שהיא לאורך הדורות. האקלים, תקופות הכיבוש, השינויים וההתפחות שידעה מקסיקו לאורך ציר הזמן.

הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, לאורך הדרך מימי התרבויות האינדיאניות, הכיבוש הספרדי ועד ימינו. הרצאה על תירס וקקאו, מהגרים החוצים את הגבול בהיחבא בדרך לארה"ב, שתרתק עם סיפורים ותמונות, הרצאה המרתקת כל אדם וכל קבוצה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הרצאה על מקסיקו תרבותה ותולדותיה מהאצטקים ועד ברוני הסמים הלוקחת אותנו בליווי מצגת, תמונות, סיפורים וידע רב, ובדרך המובנת לכל קהל ושווה לכל נפש, להכיר את כל אלה. להתוודע אל מקסיקו של היום ואל הדרך שהיא עברה עד הנה. אל המקורות שלה, האגדות שלה, האלים, האמנים, המאכלים, המבנים, העתיקות. ההרצאה היא מסע בזמן ומסע במרחב על מנת להכיר את מקסיקו והתרבות שלה ומה שיצר אותן ועיצב אותן.

ההרצאה מתוודעת אל הטקסים שרווחו בימי הממלכות האינדיאניות, אל גלי ההגירה לארצות הברית, הציירת פרידה קאלו, ברוני הסמים. היא מתארת לנו את כל המכלול הרחב של מקסיקו והתרבות שלה. מימי ממלכות המאיה והאצטקים, דרך הכיבוש הספרדי ועד ימינו, על כל התפניות שהיא ידעה בדרך.

לשירותכם, טל רשף.

אודותי

טל רשף חלון