הרצאת העשרה: הנצרות, עיקריה ותולדותיה

הרצאת העשרה: הנצרות, עיקריה ותולדותיה. הרצאת העשרה על תולדות ועיקרי הנצרות. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים המתארת בליווי מצגת את הסיפור של הדת הנוצרית. סיפורה של הנצרות  מימי בית שני ועד ימינו, מהאיסיים והרומאים, דרך האינקויזציה ועד שערוריות הניצול המיני של ימינו. הדת שהחלה במדבר יהודה, התפשטה לכל רחבי העולם ושינתה את ההיסטוריה של העולם המערבי. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב עם תמונות, סיפורים, פרטים מפתיעים והיסטוריה מפתיעה.

מידע שונה מאוד ממה שלפעמים מנסים לצייר לנו אודות הנצרות, מה שהיא הייתה ומה היא היום. הרצאת העשרה על דת שנרדפה, שאומצה בידי הרודפים וששלטה מאוחר יותר בעולם המערבי. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. לשירותכם, טל רשף.

ההרצאת העשרה על תולדות ועיקרי הנצרות מפגישה אותנו עם הניצור של האירים, הויקינגים ושאר העמים באירופה. היא מפליגה על ספינתו של קולומבוס על מנת לגלות כיצד הופצה הדת בעולם החדש. מספרת על המפגש בין העקרונות של הדת עם הכוח שנפל בידה ועם האילוצים החדשים. את פיצול האימפריה והכנסיה. הקמת האינקויזיה, מסדרי הנזירים, הקפלה הסיסטינית ושאר מרכיבי העושר הגדול בוותיקן.

בסיום עם כל אלה היא גם פגישה אותנו עם שקיעתה של הנצרות בתקופה המודרנית, הופעת החילוניות ובוחנת מדוע זה אירע.


 

אודותי