הרצאת העשרה: הנצרות, עיקריה ותולדותיה

הרצאת העשרה: הנצרות, עיקריה ותולדותיה. הרצאת העשרה על תולדות ועיקרי הנצרות. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים המתארת בליווי מצגת את הסיפור של הדת הנוצרית. סיפורה של הנצרות  מימי בית שני ועד ימינו, מהאיסיים והרומאים, דרך האינקויזציה ועד שערוריות הניצול המיני של ימינו. הדת שהחלה במדבר יהודה, התפשטה לכל רחבי העולם ושינתה את ההיסטוריה של העולם המערבי. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב עם תמונות, סיפורים, פרטים מפתיעים והיסטוריה מפתיעה.

מידע שונה מאוד ממה שלפעמים מנסים לצייר לנו אודות הנצרות, מה שהיא הייתה ומה היא היום. הרצאת העשרה על דת שנרדפה, שאומצה בידי הרודפים וששלטה מאוחר יותר בעולם המערבי. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. לשירותכם, טל רשף.

מפגש עם דרך ארוכה ופתלתלה

צליבת ישוע, הפצת הנצרות בידי השליחים, הפיכת הנצרות לדת האימפריה הרומאית, אירופה הנוצרית, הניצור של המושבות מעבר לים, האינקויזיציה, הפרוטסטנטיות, המודרניזציה, עליית החילוניות. כל אהל בהרצאת ההעשרה על תולדות ועיקרי הנצרות.

הנצרות היא דת, היא אמונה והיא היסטוריה. היא שינתה ועיצבה את העולם המערבי ובעקבותיו את העולם המודרני כולו. היום יש כנסיות, צלבים וכמרים בכל יבשת ויבשת בעולם. בתוך כל אלה היא עברה ועוברת שינויים. מאז שנוצרה בידי ישוע ושליחיו היא צמחה, התעצמה, התפצלה לזרמים. עברו עליה ועל הזרמים בה שינויים. מי היא הנצרות שבתוך כל אלה? מה היו השלבים השונים בדרכה? מה איפשר לה לתפוס כוח רב כל כך, ואז לשקוע בכניסה אל התקופה המודרנית?

הרצאה אודות הנצרות, עיקריה ותולדותיה הבוחנת את כל אלה ומטיילת איתנו לאורך הדרכים בהם הלכה הנצרות על מנת למצוא תשובות לשאלות אלו. היא מתארת את הפרטים בשפה ברורה לכל קהל ושווה לכל נפש, ובליווי מצגת, תמונות, סיפורים ומידע רב. ההרצאה לוקחת אותנו לאורך הדרכים והמפגשים והאירועים של הברית החדשה. מספרת את סיפור הכניסה שלה לאימפריה הרומאית, מהימים בהם נוצרים הושלכו להיות טרף בזירה ועד הימים בהם הוכתר האפיפיור ברומא.

ההרצאת העשרה על תולדות ועיקרי הנצרות מפגישה אותנו עם הניצור של האירים, הויקינגים ושאר העמים באירופה. היא מפליגה על ספינתו של קולומבוס על מנת לגלות כיצד הופצה הדת בעולם החדש. מספרת על המפגש בין העקרונות של הדת עם הכוח שנפל בידה ועם האילוצים החדשים. את פיצול האימפריה והכנסיה. הקמת האינקויזיה, מסדרי הנזירים, הקפלה הסיסטינית ושאר מרכיבי העושר הגדול בוותיקן.

בסיום עם כל אלה היא גם פגישה אותנו עם שקיעתה של הנצרות בתקופה המודרנית, הופעת החילוניות ובוחנת מדוע זה אירע.

טל רשף

אודותי