הרצאה על ההתרגשות ודפיקות הלב

הרצאת העשרה: על האהבה. הרצאה על האהבה והיחס אליה בתרבויות העולם ובהיסטוריה. הרצאת העשרה מרתקת בת 90 דקות, מתאימה לחוגי בית ולבתי דיור מוגן המעוניינים בהרצאות העשרה. מסע בליווי מצגת לאורך הדרך בה אנו בני האדם תופסים את האהבה ואת ההתאהבות. האם היא גדולה מהחיים? האם היא כלי לבנות שגשוג והצלחה? ביטוי של התפתחות לאורך האבולוציה? יש גישות נוספות.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הלוקחת אותנו לשם כך אל טקסי נישואין בסין, אל סיפור יעקב ורחל בספר בראשית, אל מחקרים בפסיכולוגיה, מחקרים באבולוציה, שירים על אהבה, ציורים של אהבה וכל מה שמצביע על הרב גוניות שבה מופיעה האהבה, אותו רגש מפעים, במקומות שונות ותקופות שונות.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

לאהוב, להתאהב

האהבה בימינו מועלית על נס, כותבים לה שירים, כותבים לה להיטים, מציירים אותה, למשל בציורים של גוסטב קלימט, והיא נוכחת באלפי סרטים וסדרות טלויזיה. נדמה לפעמים שהיא לא רק רגש אנושי נפוץ, אלא גם אידיאל, דבר שמייחלים לו, חולמים עליו, שואפים לו. יש לאהבה מקום מרכזי בתרבות של ימינו. האם יש דרך לצפות איזה מקום תתפוס האהבה בעתיד, בעולם של מחר?

הרצאה על ההתרגשות ודפיקות הלב. היא בוחנת כיצד נוכחת התופעה הזאת ועד כמה היא מרכזית גם בתרבויות אחרות ומה היה המצב במקומות שונים בתקופות שונות. מתוך אלה ניתן ללמוד הרבה עלינו, על האהבה, החשיבות שלה, המופעים שלה והמשמעות שלה עבורנו.

הרצאה על האהבה וכיצד היא מופיעה בתקופות ותרבויות שונות. היא בוחנת את הדרכים השונות והעוצמות השונות בהן מופיעה האהבה. היא מתארת זאת בדרך פשוטה ושפה ברורה לכל אדם ולכל קבוצה שלא דורשת ידע מוקדם. ההרצאה מגלה כיצד ראו את האהבה בימי התנך, באירופה בתקופות קדומות, באסיה. איך רואים אותם היום בתחילת המאה ה-21. מעל לאלה היא בודקת מה השתנה ולמה זה השתנה. מה משפיע על הדרך בה אנו רואים את האהבה.

ההרצאה על האהבה והיחס אליה בתרבויות העולם ובהיסטוריה מבררת מה הקשר בין הדרך בה אנו רואים היום את האהבה לבין הקולנוע ולטלויזיה. עד כמה זה הושפע מהרומנטיציזם של אירופה במאה ה-19. בודקת אם האהבה היא מנגנון שהתפתח לאורך האבולוציה ומה הוא שירת בתולדות האנושות. עד כמה האהבה היא באמת יופי? האם תלות יכולה להיות אהבה? ניתן לבלבל בין אהבה למשיכה מינית. ויש עוד, יש הרבה.


 

אודותי

טל רשף תל אביב