הרצאה על ההתרגשות ודפיקות הלב

הרצאת העשרה: על האהבה. הרצאה על האהבה והיחס אליה בתרבויות העולם ובהיסטוריה. הרצאה מרתקת בת 90 דקות, מתאימה לחוגי בית ולבתי דיור מוגן המעוניינים בהרצאות העשרה. מסע בליווי מצגת לאורך הדרך בה אנו בני האדם תופסים את האהבה ואת ההתאהבות. האם היא גדולה מהחיים? האם היא כלי לבנות שגשוג והצלחה? ביטוי של התפתחות לאורך האבולוציה? יש גישות נוספות.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הלוקחת אותנו לשם כך אל טקסי נישואין בסין, אל סיפור יעקב ורחל בספר בראשית, אל מחקרים בפסיכולוגיה, מחקרים באבולוציה, שירים על אהבה, ציורים של אהבה וכל מה שמצביע על הרב גוניות שבה מופיעה האהבה, אותו רגש מפעים, במקומות שונות ותקופות שונות.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

הרצאה על האהבה וכיצד היא מופיעה בתקופות ותרבויות שונות. ההרצאה מבררת מה הקשר בין הדרך בה אנו רואים היום את האהבה לבין הקולנוע ולטלויזיה. עד כמה זה הושפע מהרומנטיציזם של אירופה במאה ה-19. בודקת אם האהבה היא מנגנון שהתפתח לאורך האבולוציה ומה הוא שירת בתולדות האנושות. עד כמה האהבה היא באמת יופי? האם תלות יכולה להיות אהבה? ניתן לבלבל בין אהבה למשיכה מינית. ויש עוד, יש הרבה.


 

אודותי

טל רשף תל אביב