הרצאה אודות אדולף היטלר

הרצאה על אדולף היטלר, האיש, השנאה והמלחמה. הרצאה מרתקת בליווי מצגת, מתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מפגש המתאר את אדולף היטלר, הדמות שכולם מכירים, ומלבד אנשי ימין קיצוני כולם זוכרים אותו כדמות מפלצתית שנואה. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המציגה בפנינו את אדולף היטלר, המנהיג הנאצי.

היטלר מהולדתו באוסטריה ועד מותו בבונקר בברלין, מה בילדותו גרם לו לשנוא בצורה רצחנית אנשים רבים כל כך? כיצד הוא הצליח להפוך למנהיג גרמניה ולממש את השינאה, כיצד הצליח כל כך בתחילת המלחמה אך נכשל בה בסופו של דבר. צרו קשר והזמינו הרצאה מלווה במצגת, סיפורים, חוש הומור וידע רב. המשתתפים יעברו מפגש מרתק. שמי טל רשף וזאת האחריות שלי.

גרמניה עצרת נאצית פרוייקט ענק

להבין את הדמות

הדמות של אדולף היטלר היא סבוכה ולא קל להבין אותה. לא קל להבין כיצד אדם מפתח שינאה גדולה כל כך לקבוצות רבות כל כך של אנשים. האם זה צמח מהילדות שלו? מהתקופה ההיסטורית שבה הוא חי? מהשירות הצבאי שלו, או אולי ממה שהתרחש אחריו? שאלות נוספות צצות. כיצד הוא הצליח להלהיב את ההמונים, מדוע הם הלכו אחריו? האם יש בשואה משהו שנובע מהרוח הגרמנית, והאם יכלה השואה להתרחש בלעדי האדם אדולף היטלר?

בכך עוסקת ההרצאה על אדולף היטלר, האיש, השנאה והמלחמה. האיש שיצר את השואה של העם היהודי ועמים אחרים ואת מלחמת העולם השניה מוצג להיכרות וניסיון להבין. לשם כך לוקחת אותנו ההרצאה, בליווי מצגת מידע רב, סיפורים, תמונות וגם ספקולציות, למסע. מסע המוצג בשפה ברורה לכל קהל על האדם, הילדות שלו, תולדותיו, התקופה, האומה הגרמנית וכל מה שנדרש על מנת להבין אותו ואת פעולותיו.

זה מפגש עם הסיפור של גרמניה של לאחר מלחמת העולם הראשונה. עוקבת צעד אחר צעד אחר חייו של אדולף היטלר ואת מה שהוא עובר בכל אחד מהם. לומדת ומציגה את כל המרכיבים שפעלו ברקע כדי לדעת מה מהם עיצב אותו ואת מעשיו. ההרצאה מניחה הצידה את התיאור שלו כשטן, כמטורף או כל הגדרה מוקצנת אחרת שלא מאפשרת ללמוד אותו ולהבין אותו.

הרצאה על אדולף היטלר, האיש, השנאה והמלחמה. מתוך כל אלה צומחת הבנה, צומחות מסקנות. אומרים שיש ללמוד מההיסטוריה, גם מהשמדת עם יש ללמוד, ולשם כך יש להבין את מי שיצר אותה. לשירותכם, טל רשף

אודותי