טיול לאורך הרחובות ולאורך השנים ב"תפוח הגדול"

הרצאה על ניו יורק, העיר וההיסטוריה שמאחוריה. טיול לאורך הרחובות ולאורך השנים ב"תפוח הגדול". הרצאת העשרה מרתקת בליווי מצגת המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. הרצאת העשרה המתארת  את סיפורה של ניו יורק, העיר המתוירת ביותר וכנראה גם העיר המצולמת ביותר. מפגש עם האנשים שהביאו אותה לתודעה שלנו: וודי אלן, ברנרד מלמוד, דיימון רניון, או-הנרי, איין ראנד ורבים נוספים.

הרצאת העשרה אודות מה שהופך את הרחובות שלה, הדיינרז, הרכבת התחתית וגורדי השחקים למראות העירוניים המוכרים ביותר שיש. הרצאה מתוך תולדותיי והרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביבעל העיר שלא הולכת לישון, התפוח הגדול. מסע בניו יורק מדרום לצפון, מבאטרי פארק ועד הארלם, ולאורך השנים מימי האינדיאנים, ההולנדים, האנגלים, גלי ההגירה והמשברים עד ימי הקורונה.

כל מה שעשה את ניו יורק למה שהיא. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

התפוח הגדול

ניו יורק היא אחת הערים היותר ידועות בעולם. היא אתר תיירות מרכזי, אולי היא אף העיר המתויירת ביותר בעולם. היא זירת ההתרחשות של אירועים היסטוריים רבים במשך מאה השנים האחרונות. ניו יורק מהווה זירה לסיפורים, ספרים, סרטים וסדרות טלויזיה לאין ספור. דמויות מרכזיות בעולמות הפוליטיקה והבידור של ארה"ב צמחו בה. היא היוותה מקור לחדשנויות טכנולוגיות רבות. מה גורם לכל אלה? מה יצר אותה כפי שהיא? על כך בהרצאה על ניו יורק, העיר וההיסטוריה שמאחוריה. טיול לאורך הרחובות ולאורך השנים ב"תפוח הגדול".

ניו יורק היום היא עיר ענקית. בתחילתה הייתה התיישבות קטנה של שבט אינדיאני. האירופאים הגיעו והקימו בה ערים. לאורך השנים התיישבו בה הצרפתים, ההולנדים, הבריטים. שם הושבע הנשיא ג'ורג' וושינגטון, בה התרחשה נפילת הבורסה ההיסטורית של 1929, ובה גם הופלו מגדלי התאומים בידי מחבלי אל קאעידה. לאורך כל הנתיב הזה הגיעו אליה המוני מהגרים ממדינות שונות.

זאת עיר שקלטה גלי הגירה מאיטליה ומאירלנד, יהודים ממזרח אירופה ועבדים משוחררים ממדינות הדרום, ועוד רבים אחרים. ניו יורק של היום אוכלת פיצה מאיטליה, בייגל עם גבינת שמנת ולאקס ממזרח אירופה, לצד בירה אירית. המאכלים הללו ממדינות שונות משקפים את גלי ההגירה. בדיוק כמו שניתן לראות זאת ברבעים השונים. רובע המהגרים האיטלקיים ליטל איטלי, השכונה היהודית באיסט סייד, רובע השחורים שבהארלם ומרכז התרבות המחתרתית שבוילג'.

ההרצאה על ניו יורק, העיר וההיסטוריה שמאחוריה מתארת את כל אלה בליווי מצגת, סיפורים, ידע רב תמונות, וכל זאת בשפה מובנת לכל אדם וכל קבוצה.

טל רשף.


 

מה יש בהרצאה?

טל רשף תל אביב