הרצאה על דרכים אל האושר

הרצאה על הדרכים השונות בתרבויות ודתות שונות למצוא את האושר. מסע בעקבות האושר אל מערות בהן חיים נזירים, אל פנטהאוזים בהם חיים מיליארדרים ואל חדרי לימוד באוניברסיטאות. מפגש עם פילוסופים היושבים בבית קפה וכותבים את המאמר הבא על האושר, עם מחפשי דרך הנודדים בעולם, ועם מאמינים המתפללים לאלוהיהם. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב.

ההרצאה על האושר היא בבחינת מסע אל מקומות שונים ותקופות שונות, אבל בעיקר אל מעמקי נפשו של האדם. האדם אשר לאורך ההיסטוריה חיפש לחוש טוב יותר, להימנע ממצוקה, ואם ניתן, גם להיות מאושר.

המפגש הזה מתאר את הדרכים השונות והטכניקות השונות שפותחו למען מטרה זאת בתרבויות השונות ובתקופות השונות. ביוון העתיקה ובבודהיזם, ביהדות ובפילוסופיה המודרנית ומה שאומר על כך המחקר המדעי המודרני, אשר יש לו המלצות משלו. ההרצאה פורסת מניפה של תובנות ושל המלצות ממקורות שונים, דרכים שונות המתאימות לאנשים שונים.  צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

זאת הרצאת העשרה הפורסת אפשרויות רבות, כמו שפורסים בד צבעוני מרהיב. מתוך האפשרויות היא מציעה לכל אדם לבחור את הדרך שלו. מפרטת את מה שלימד אותנו על כך הניסיון, מה שלימוד אותנו המחקרים וגם שואלת שאלות. האם בכלל יש תשובה אחת? האם בכלל צריך לחפש אחר האושר?

אני מזמין אתכם לצאת אתי למסע ולהכיר את הדרך השונה של תפיסות שונות. מה שמתאר ומציע הבודהיזם. התפיסה של חסידי קרישנה. האושר ביהדות, בעולם החומרי, בתפיסות פילוסופיות שונות. לכל דרך היתרונות והחסרונות שלה. יתכן ובסוף ההרצאה תמצאו את הדרך הנכונה, יתכן ותמצאו את הדרך הנכונה לכם, כי אולי אין דרך אחת לכל האנושות. בטוח הוא שבסיום תצאו עם עושר של דברים לחשוב עליהם ולעבד בינכם לבין עצמכם. לפעמים שאלות פותחות לנו חלונות יותר מאשר תשובות.


 

מה בהרצאה?

טל רשף חלון