הרצאה על דרכים אל האושר

הרצאה על הדרכים השונות בתרבויות ודתות שונות למצוא את האושר. מסע בעקבות האושר אל מערות בהן חיים נזירים, אל פנטהאוזים בהם חיים מיליארדרים ואל חדרי לימוד באוניברסיטאות. מפגש עם פילוסופים היושבים בבית קפה וכותבים את המאמר הבא על האושר, עם מחפשי דרך הנודדים בעולם, ועם מאמינים המתפללים לאלוהיהם. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב.

מסע אל מקומות שונים ותקופות שונות, אבל בעיקר אל מעמקי נפשו של האדם. האדם אשר לאורך ההיסטוריה חיפש לחוש טוב יותר, להימנע ממצוקה, ואם ניתן, גם להיות מאושר. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מה יעשה אותי למאושר

האדם מחפש את האושר מזה אלפי שנים ויצר כלים ודרכים להשיג אותו. כבר נאמר כי "איזהו עשיר, השמח בחלקו" ועדיין, יותר מאלף שנה לאחר שזה נאמר, אנשים רבים מחפשים קודם כל לצבור כסף, מעמד ורכוש. האם אלה הופכים אותם למאושרים יותר? ואולי הפתגם נכון? ואם כך הוא, כיצד יכול האדם להיות שמח בחלקו ולא לדאוג למה שעדיין לא השיג?

ההרצאה מחפשת ומציגה כלים שונים ודרכים שונות להגיע אל האושר ולענות על השאלה שהוצגה כאן. דרכים מיוון העתיקה ומהמחקרים בפסוכולוגיה, מן היהדות ומהבודהיזם, מהיין והיאנג ומהמרוץ אחר המיליון. כלים מתרבויות המזרח וכלים מתרבויות המערב, ממסורות עתיקות בנות אלפי שנים, וממחקרים מודרניים בני זמננו.

זאת הרצאת העשרה הפורסת אפשרויות רבות, כמו שפורסים בד צבעוני מרהיב. מתוך האפשרויות היא מציעה לכל אדם לבחור את הדרך שלו. מפרטת את מה שלימד אותנו על כך הניסיון, מה שלימוד אותנו המחקרים וגם שואלת שאלות. האם בכלל יש תשובה אחת? האם בכלל צריך לחפש אחר האושר?

אני מזמין אתכם לצאת אתי למסע ולהכיר את הדרך השונה של תפיסות שונות. מה שמתאר ומציע הבודהיזם. התפיסה של חסידי קרישנה. האושר ביהדות, בעולם החומרי, בתפיסות פילוסופיות שונות. לכל דרך היתרונות והחסרונות שלה. יתכן ובסוף ההרצאה תמצאו את הדרך הנכונה, יתכן ותמצאו את הדרך הנכונה לכם, כי אולי אין דרך אחת לכל האנושות. בטוח הוא שבסיום תצאו עם עושר של דברים לחשוב עליהם ולעבד בינכם לבין עצמכם. לפעמים שאלות פותחות לנו חלונות יותר מאשר תשובות.

טל רשף.

מה בהרצאה?

טל רשף חלון