הרצאה על מאו צה-דונג

הרצאה על מאו צה-דונג, האדם והמנהיג ועל סין במאה ה-20. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ולחברות כהרצאות העשרה, בליווי מצגת עם תמונות, סיפורים וידע רב. סיפורו של מאו צה-דונג, המנהיג הקומוניסט שהוביל את הקומוניסטים לכיבוש סין שבראשה עמד במשך עשרות שנים. הרצאה על חינוך מחדש, פולחן אישיות, וכניסה של אומה לתקופה המודרנית במחיר מותם וסבלם של מיליונים רבים.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המתחקה אחר תולדותיו, האישיות והמניעים של מאו. הרצאה אודות המסע הארוך, הסיבות להצלחה שלו, המורשת שהוא השאיר, וסיפורה של סין ושל התרבות הסינית, סיפור שדות האורז. צרו קשר והזמינו הרצאה מלווה במצגת, סיפורים, חוש הומור וידע רב. המשתתפים יעברו מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

כיצד לגייס השקעות בסין

הקיסר האדום

פניו של מאו ניבטים היום משטרות הכסף של סין המודרנית. הם מוצגים בכיכר טיאן אן מן שבמרכז העיר בייג'ינג. דמותו מככבת בהתייחסויות הפוליטיות בסין ובדיוני המפלגה הקומוניסטית, בחיי היומיום בה ובמחקר ההיסטורי של סין.

מאו צה דונג, או, כפי שבוטא בעבר בעברית, מאו צה טונג.  הקיסר האדום, המנהיג שהוליך את סין במאבק נגד היפנים, במלחמת האזרחים נגד צ'אנג קאי שק, המקים של המדינה הקומוניסטית הסינית. הוא מת לפני קרוב ל-50 שנה והצל שלו עדיין מוטל על סין ועל כלל העולם. יש מי שרואים בו את האבא של האומה, יש הרואים בו דיקטטור תאב כוח וחסר חמלה כלפי אנשיו. על כל אלה בהרצאה על מאו צה-דונג, האדם והמנהיג ועל סין במאה ה-20.

מי היה מאו צה דונג? ההרצאה מתארת את המנהיג, את דרכו ואת אישיותו על מנת להבין אותו בדרך הרחבה ביותר. היא לוקחת אותנו למסע לאורך תולדותיו בעזרת מצגת עם סיפורים, תמונות, רקע היסטורי, רקע תרבותי וידע רב נוסף. היא פורשת בפנינו, בשפה מהירה המתאימה לכל קהל ולכל אדם, את המנהיג מאו, את האדם ואת התוצאות ההיסטוריות של פעולותיו.

על מנת להכיר אותו ואת פעולותיו מציגה בפנינו ההרצאה על מאו צה-דונג, האדם והמנהיג ועל סין במאה ה-20 את התרבות הסינית שעל גביה הוא צמח, את התקופה ואת ילדותו ונעוריו של המנהיג שבדרך. ההרצאה חולקת איתנו ציטוטים מהספר האדום של אמרותיו שהופץ בקרב כל תושבי סין. , תולדות שלטונו בראשות סין. העליות והירידות, הכישלונות וההישגים של מאו צה דונג. כל זאת על מנת להכיר אותו ולהבין אותו בצורה הרחבה ביותר שניתן.

אודותי