הרצאה על דרך הטאו וההרמוניה של יין ויאנג

הרצאה על דרך הטאו וההרמוניה של יין ויאנג. הרצאת העשרה על דרך הטאו, הטאואיזם, היין-יאנג. זאת הרצאה מרתקת בליווי מצגת אודות דרך הטאו והיינג יאנג המתאימה לחוגי בית וכהרצאות העשרה לעובדים. מפגש עם דרך הטאו, או הטאואיזם, הדרך של יין ויאנג שיוצרת הרמוניה בנפשו של האדם, בין האדם לסביבתו, בין האדם לחייו. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב.

ההרצאה על הטאו והיין והיאנג היא מסע אל עולם תרבותי שיש בו תובנות, המלצות וידע רב. זה מפגש עם נזירים במערות, מורים רוחניים, כתבים סיניים, וכיצד הם מתבטאים ברפואה, בפנג שוואי ובאוכל עד עצם היום הזה. זה מסע אל תרבות רחוקה אבל בעת ובעונה אחת הוא גם מסע אל נפשו של האדם, הנפש של כל אחד מאיתנו. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

ההרצאה על הטאואיזם וההרמוניה של יין ויאנג לוקחת אותנו אל מערות בהן חיים נזירים טאואיסטיים. אל מנזרים בהם הנזירים לומדים ומתרגלים תורות לחימה. היא מספרת לנו על פילוסופים הרוכבים על גב שור ופניהם לעבר השדות וההרים. ההרצאה מספרת את סיפור דרך הטאו מימי החכם לאו צה, אשר כתב את ספר הדרך והסגולה, ועד ימינו.

הרצאת העשרה על דרך הטאו, הטאואיזם, היין-יאנג המציגה את המקור שממנו התפתחה תורת הפנג שואי הסינית המעצבת את מרחב המחיה. ממנו הושפעו הבישול הסיני, הטאי צ'י, הרפואה הסינית ותורת הקונג פו. הפילוסופיה של דבר והיפוכו ושל ההפכים המשלימים זה את זה ומשתנים תדיר היא בבסיס חייהם של אנשי סין מאז ועד היום.

הדברם האלה נוכחים בהרצאה המציגה את עיקרי הדרך, קוראת בספר הדרך והסגולה, מלווה אותה לאורך הדורות. כל זאת על מנת להבין את הדרך היין יאנג. להבין על מנת לדעת ולהבין על מנת ליישם, אם נרצה.


 

מה בהרצאה?