הרצאה על דרך הטאו וההרמוניה של יין ויאנג

הרצאה על דרך הטאו וההרמוניה של יין ויאנג. הרצאת העשרה על דרך הטאו, הטאואיזם, היין-יאנג. זאת הרצאה מרתקת בליווי מצגת אודות דרך הטאו והיינג יאנג המתאימה לחוגי בית וכהרצאות העשרה לעובדים. מפגש עם דרך הטאו, או הטאואיזם, הדרך של יין ויאנג שיוצרת הרמוניה בנפשו של האדם, בין האדם לסביבתו, בין האדם לחייו. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב.

מסע עם נזירים במערות, מורים רוחניים, כתבים סיניים, וכיצד הם מתבטאים ברפואה, בפנג שוואי ובאוכל עד עצם היום הזה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הפכים משלימים

העולם, כך אומרת תורת הטאו, הוא שילוב של הפכים, של גורמים שונים המשלימים אלה את אלה. כל דבר הוא חזק וגם חלש, יפה וגם מכוער, נקבי וזכרי, מואר ואפל. לפיכך אין יכולת ואין טעם להגדיר דברים. כל מה שתאמר יכול להיות נכון ויכול גם להיות ההיפך מהאמת. כל דבר בעולמנו גם משתנה, ולפיכך מה שהובן יהיה לבלתי מובן עם הזמן כי דבר לא דורך במקום. זה מורכב אבל זה מוצג בפשטות ובצורה מובנת בהרצאת העשרה על דרך הטאו, הטאואיזם, היין-יאנג.

הדברים הללו נוכחים במחשבת אנשי סין מזה אלפי שנים ויוצרים תופעות רבות בתרבות סין. ההרצאה מציגה את תורת הטאו, היא תורת היין והיאנג בליווי מצגת, עם תמונות, עם סיפורים ועם ידע רב. ההרצאה עושה זאת בדרך בהירה המובנת על ידי כל אדם וכל קבוצה. בלי צורך בידע מוקדם. כל מה שנדרש הוא סקרנות.

ההרצאה על הטאואיזם וההרמוניה של יין ויאנג לוקחת אותנו אל מערות בהן חיים נזירים טאואיסטיים. אל מנזרים בהם הנזירים לומדים ומתרגלים תורות לחימה. היא מספרת לנו על פילוסופים הרוכבים על גב שור ופניהם לעבר השדות וההרים. ההרצאה מספרת את סיפור דרך הטאו מימי החכם לאו צה, אשר כתב את ספר הדרך והסגולה, ועד ימינו.

הרצאת העשרה על דרך הטאו, הטאואיזם, היין-יאנג המציגה את המקור שממנו התפתחה תורת הפנג שואי הסינית המעצבת את מרחב המחיה. ממנו הושפעו הבישול הסיני, הטאי צ'י, הרפואה הסינית ותורת הקונג פו. הפילוסופיה של דבר והיפוכו ושל ההפכים המשלימים זה את זה ומשתנים תדיר היא בבסיס חייהם של אנשי סין מאז ועד היום.

הדברם האלה נוכחים בהרצאה המציגה את עיקרי הדרך, קוראת בספר הדרך והסגולה, מלווה אותה לאורך הדורות. כל זאת על מנת להבין את הדרך היין יאנג. להבין על מנת לדעת ולהבין על מנת ליישם, אם נרצה.

טל רשף.

מה בהרצאה?