הרצאה על הקיץ בתרבויות ובתולדות העולם

הרצאה על חג השבועות ועל הקיץ בהיסטוריה ובתרבויות העולם. הרצאת העשרה אודות הקיץ ברחבי העולם ובתרבויות השונות וחג השבועות מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב. מפגש עם חג השבועות, קרם הגנה, ארטיקים וחוף ים. על הזמן שבו פורצות מלחמות, רות ובועז, משל הנמלה והצרצר. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ובתי דיור מוגן המתארת בליווי מצגת את הסיפור של הקיץ בתרבויות העולם.

ההרצאה על הקיץ בתרבויות ובתולדות העולם היא מסע אל התנך, אירופה, הודו, סין, גרינלנד וארץ האש בליווי מצגת, סיפורים ותמונות להכיר את הקיץ, התקופה שעליה חשבנו שאנו כבר יודעים הכל. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

קיץ הוא לא רק עונה

בקיץ אנו חוגגים את חג השבועות וקוראים במגילת רות. באוסטרליה ובארגנטינה הקיץ מתרחש בזמן שבו חוגגים את חג המולד וחנוכה. איך זה מרגיש ללבוש תחפושת של סנטה קלאוס באמצע החום? יש דרכים שונות לחוות את הקיץ, לחוש את הקיץ. הדברים משתנים מתרבות לתרבות, מאזור לאזור על פני כדור הארץ. בכל אלה עוסקת ההרצאה על חג השבועות ועל הקיץ בהיסטוריה ובתרבויות העולם.

קיץ הוא הרבה יותר מאשר עונה מעונות השנה, בדיוק כפי שהחורף היוא יותר מכך. קיץ בישראל הוא ארטיקים ומטקות על חוף הים. קרם שיזוף, מזגן, חמסין, געגועים לחורף. כל אלה הם קוים לדמותו של הקיץ הישראלי. כיצד נראה הקיץ בחצי הכדור הדרומי? באזור הקו המשווה? בגרנלנד? איך הוא מתבטא במסגרת תורת היין והיאנג? בתיאורים העולם מהתנך?

כן, הקיץ הוא, בנוסף לכל, גם תופעה תרבותית. תרבויות שונות רואות בו דברים שונים ומתארות אותו בדרכים שונות. ההרצאה לוקחת אותנו למסע שבו נחשפות בפנינו הפנים השונות של הקיץ והדרכים השונות לראות אותו. מסע אל חצר הקיסר בסין, אל סיפורי המיתולוגיה ביוון העתיקה, אל סרטים אמריקאיים משנות ה-50.

ההרצאה על חג השבועות ועל הקיץ בהיסטוריה ובתרבויות העולם מציגה שאלות ולצידן תשובות. מדוע פורצות מרבית המלחמות דוקא בקיץ? למה אנחנו נוהרים אל הים בקיץ? רק בשביל להתרענן במגע המים? וכיצד זה קשור אל מקורו של האדם?

ההרצאה על הקיץ בתרבויות העולם יוצאת למסע ברחבי העולם ולאורך ההיסטוריה כדי לענות על כל השאלות הללו. היא מתארת בפנינו את ההיבטים התרבותיים וההיסטוריים בשפה פשוטה המתאימה לכל אדם ולכל קבוצה. גם למי שאין לו ידע מוקדם. היא מספרת את סיפורו של הקיץ בעזרת מצגת, עם סיפורים, ידע רב ותמונות.


 

אודותי

טל רשף תל אביב