טיול בליווי מצגת לאורך הרחובות והשנים בפאריז

טיול בליווי מצגת לאורך הרחובות והשנים בפאריז. הרצאה על פאריז ומה שעיצב אותה, עיר אורות ורומנטיקה. הרצאת העשרה מרתקת בליווי מצגת, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים וליוצאים לבקר בעיר האורות. מפגש עם סיפורה של פאריז, עיר האורות, בירת התרבות, מימי הרומאים ועד בתי הקפה דרך התהפוכות שיצרו ועיצבו אותה. מסע, מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בפאריז לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה שלה.

הרצאה המובילה להבין מניין צומחת העיר המיוחדת הזאת שמהווה מיגדלור של תרבות מזה מאות שנים לעולם כולו. בהרצאה אני מביא אתי את הידע שלי, לצד הניסיון משנים שבהן גרתי בה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

העושר והתקופות שיצרו אותו

פאריז, עיר האורות, העיר של אדית פיאף, לואי ה-14, קלוד ללוש, אסטריקס ואובליקס. בירת תרבות המערב. יש בה כל כך הרבה. חייתי בה במשך שלוש השנים של לימודי התואר השני שלי ולא שבעתי ותמיד יש לי עוד מה ללמוד אודותיה. העיר שנוסדה עוד בימי הגאלים לפני יותר מ-2,000 שנה, שנקראה בשם לוטטיה בידי הרומאים. העיר שהפכה עם השנים להיות פאריז, שבה נבנתה קתדרלת הנוטר דאם והפכה למרכז קתולי.

הרצאת העשרה שהיא טיול בליווי מצגת לאורך הרחובות והשנים בפאריז. ההרצאה על פאריז ומה שעיצב אותה, עיר אורות ורומנטיקה מתארת את כל אלה. את פאריז אשר ספגה השפעות משנים ותקופות שונות שעברו עליה, וכל אלה השאירו בה חותם. הגשרים על הסיין, רבעי המהגרים מצפון ומדרום, המוזיאונים, מגדל אייפל, שער הניצחון, הסמטאות הקטנות, הרחובות מרוצפי האבן. ממנזר קלוני ברובע הלטיני ועד לגורדי השחקים של לה דפנס, יש בה את כל התקופות וכל הסגנונות וזה חלק מהיופי שלה.

בהרצאה על פאריז ומה שעיצב אותה, עיר אורות ורומנטיקה אני מספר בדרך המתאימה לכל קהל עם מצגת בצירוף תמונות, סיפורים, מידע רב ואף זכרונות אישיים, את תולדותיה. ההרצאה מתארת כיצד הן יצרו אותה ועיצבו אותה. היא לוקחת אותנו אל גדות הסיין ואל מרומי המונמרטר, אל ימי השבטים הגאליים, תולדות עלייתה לגדולה, המודרניזציה, הכיבוש הנאצי והלאה עד ימי המהגרים והקורונה. כל אלה הם חלק מה-360 מעלות של פאריז שיש להכיר על מנת להבין אותה.

הטיול בליווי מצגת לאורך הרחובות והשנים בפאריז הוא סיפור תרבות צרפת. השאנסונרים ששרו בה ושרו לה. את המסעדות, השפים וסגנונות הבישול הצרפתי שהובאו אליה מכל המחוזות. הסיפור של פאריז הוא גם סיפור הציירים שפעלו בה לאוך הדורות ובריבוי סגנונות, הקולנוע הצרפתי, הארכיטקטורה. מעל לכל אלה היום היא מהווה שדה ניסויים של עירוב תרבותי של צרפתים ומהגרים ממדינות שונות. היא עדיין לא אמרה את המילה האחרונה. פריז ממשיכה להשתנות.

טל רשף

מה יש בהרצאה?

טל רשף