הרצאה על המנהיג המקדוני, המצביא, האינטלקטואל, האדם

הרצאת העשרה על אלכסנדר הגדול ממקדוניה שכבש את המזרח התיכון, את פרס ומערב הודו. הרצאה על אלכסנדר מוקדון, האיש, המנהיג והרקע של תקופתו שממנו צמח. הגאון הצבאי שלא הפסיד באף קרב, ומת בגיל צעיר. מה היה עולה בגורלו של העולם אילו המשיך לחיות?  צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה מרתקת.

מי היה אלכסנדר מוקדון, האדם שמאחורי הזוהר וההישגים? זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ולחברות כהרצאת העשרה, בליווי מצגת. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בליווי מצגת עם סיפורים וידע רב לאורך חייו של האיש.

הרצאה החוקרת את הצלחותיו הכבירות, את הרקע שממנו צמח והופיע על בימת ההיסטוריה, המקורות של הגאונות שלו והאמביציה שלו שלא ידעה גבולות, והמבנה המיוחד של האישיות והמחשבה שלו. טל רשף

המנהיג הצעיר ששינה את העולם

הרצאה הסוקרת את הסיפור של אלכסנדר הגדול ב-360 מעלות. היא מציגה את הילדות שממנה צמח, התקופה, האתגרים שעמדו בפניו, הדרך בה הוא פעל כמצביא, מדינאי, כאינטלקטואל. בתוך כל אלה היא סוקרת את התהליך והצמתים של חייו שהובילו אותו מלידתו בחצר המלוכה של אביו עד לכיבוש כל העולם הידוע לו באותה תקופה.

ההרצאה על אלכסנדר מוקדון לוקחת אותנו אל חצר המלכות של מקדוניה, האישיות של אביו והתככים שסבבו אותו. הדרך שבה הוא התחנך וצמח וקיבל השכלה, בין אם השכלה צבאית או פילוסופית. היא מביאה אותנו אל שדות הקרב, ממערב טורקיה של היום ועד מבואות הודו, על מנת ללמוד את הדרכים בהן הוא פעל, ניצח וכבש.

זאת הרצאת העשרה על אלכסנדר הגדול המציגה בפנינו את האהבות שלו, האישיות שלו, הגאונות שלו. את המקורות לדחף הבלתי נלאה שלו לנצח ולכבוש ואת הדרך המפתיעה והיחודית בה עשה את כל אלה. היא גם ממשיכה הלאה לאורך ההיסטוריה על מנת לפגוש את תוצאות מעשיו לטווח ארוך והדרך בה הם שינו ועיצבו את העולם עד ימינו.

לשירוכתם, טל רשף

אודותי

טל רשף הרצאה