רבין - המנהיג, המורשת והאדם

הרצאה על יצחק רבין, המנהיג, האדם, הדמות ההיסטורית והרצח. הרצאה בליווי מצגת אודות האיש שצמח בפלמח ונרצח בכיכר מלכי ישראל, שעמד מאחורי פרשת אלטלנה והניצחון במלחמת ששת הימים. הרצאת העשרה מרתקת מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה. מפגש בליווי תמונות, ציטוטים וסיפורים עם המנהיג הנערץ על ידי רבים ונדחה בידי אחרים, שמאחורי מורשת השלום והסכמי אוסלו.

מסע לאורך שנות חייו שהן תמונת תולדות מדינת ישראל שאותה הנהיג, מבית הספר כדורי ועד השגרירות בוושינגטון. מפגש עם אדם מתון, חושב, מאופק, והדרך בה השפיע על מיליונים בישראל ובעולם. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

האדם והמנהיג

צורת הדיבור שלו, של יצחק רבין, היתה בשעתו סימן ההיכר שלו. דיבור איטי, כבד, מהורהר המושך את המלים, משתהה ביניהן וחושב על המשך המשפט תוך כדי דיבור. היו מי שחיקו אותו, היו מי שלגלגו עליו, אבל זה היה חלק מסוד קיסמו. הוא נתן תחושה של שיקול דעת, של כובד ראש, של מודעות לכובד האחריות.

יצחק רבין היה מנהיג הנתון במחלוקת. מפקד הנצחון במלחמת ששת הימים, האיש שפיקד על ההפגזה של האלטלנה, פרשת הדולארים של אשתו, הסכמי אוסלו. היום, במבט לאחור, יותר מ-25 שנה לאחר הירצחו, ניתן לאסוף את החלקים השונים של הפאזל הנקרא יצחק רבין ולתת את התמונה הכללית הרחבה עם האורות והצללים והמורשת. בכל אלה דנה ההרצאה על יצחק רבין, המנהיג, האדם, הדמות ההיסטורית והרצח.

ההרצאה על יצחק רבין לוקחת אותנו, יחד עם מצגת, סיפורים מילדותו ומבגרותו, תמונות ונתונים רבים, להכיר אותו, את האדם והמנהיג. להכיר ולהבין את הדמות ההיסטורית והאדם הפרטי הניצב מאחוריה. המפגש הזה מספר בשפה ברורה לכל אדם את סיפור חייו הפוליטיים, האישיים והצבאיים גם יחד על מנת לקבל את התמונה המלאה. על מנת להבין את האדם יצחק רבין, להבין מה הניע אותו, מה היו הנסיבות של תקופתו ושל האישיות שלו שהעלו אותו על במת ההיסטוריה.

ההרצאה על יצחק רבין, המנהיג, האדם, הדמות ההיסטורית והרצח לוקחת אותנו למסע. מסע אל ימי ילדותו בתל אביב ומפגישה אותנו עם הוריו והדרך בה גידלו אותו. אל לימודיו בבית הספר כדורי והמפגש עם יגאל אלון. הקריירה הצבאית שלו מהיותו קצין צעיר ועד הפיקוד על הצבא וההובלה אותו במלחמה. התקופה בה כיהן כשגריר בוושינגטון. שתי הכהונות שלו כראש ממשלה. הסכמי אוסלו וכמובן הרצח.


 

אודותי