הרצאה על החילוניות, החברה החילונית וכיצד היא הופיעה

ההרצאה על החילוניות, החברה החילונית וכיצד היא הופיעה היא הרצאה על הופעת החילוניות בעולם המערבי ומה שיצר אותה. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים. מתארת בליווי מצגת את התהליך החילוניות במערב. סיפורו של השינוי שעבר וממשיך לעבור על החברה המודרנית הנוטשת את הדת לטובת חיים חילוניים באחוזים עצומים. מפגש עם הירידה באוכלוסיית המאמינים המתרגלים את הדתות השונות, הגורמים לכך, התהליכים שמאחורי זה.

הרצאה שהיא מסע בזמן ומסע במרחב ומסע אל תוך נפש האדם. היא נכנסת כנסיות, בתי כנסת ומנזרים. מתארת את דבריהם של מורים רוחניים ופילוסופים. מנתחת את התפקות השונות ובוחנת את הסיבות שהביאו לנטישת הדת למען החילוניות. זה מפגש עם הצרכים האנושיים שדוחפים ודחפו אנשים להאמין, ומפגש עם המקומות בהם צרכים אלה מאבדים מעצמתם ויוצרים תמונה חדשה.

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, עם סיפורים מתקופות ההיסטוריה השונות ואף חוש הומור. גילוי של הסיפור של שקיעתה של הדת במערב, ובכלל זה בעם ישראל, מה גרם לכך וכיצד זה התבצע. שמי הוא טל רשף, צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

הרצאת העשרה על הופעת החילוניות בעולם המערבי ומה שיצר אותה בוחנת את כל אלה ומביאה מסקנות. היא עושה זאת בליווי מצגת. מספרת את סיפור החילוניות עם נתונים היסטוריים, פרטים חברתיים ותכנים פילוסופיים. ההרצאה עושה את כל זאת בדרך פשוטה להבין המתאימה לכל קבוצה ולכל אדם. אין צורך בידע מוקדם, צריך רק סקרנות.

לשם כך לוקחת אותנו ההרצאה אל חדר עבודתו של ברוך שפינוזה. משמיעה לנו דרשות בכנסיות, מספרת לנו על המהפיכה התעשייתית ומה שבא בעקבותיה. על היבות הגורמות לאנשים להאמין בכוח על טבעי. חושפת מגמות המופיעות בחברה המערבית בהדרגה לאורך השנים.ההרצאה פורשת בפנינו תמונה רחבה, תמונה מרתקת של המערב במאות השנים האחרונות ומראה לנו מה גרם לו להשתנות. מה גרם למרביתנו להסיר את הכיפה, להפסיק לתפלל.

טל רשף


 

אודותי

טל רשף הרצאה מצגת