האיש בעל השיער הלבן שירד לגור בנגב

האיש בעל השיער הלבן שירד לגור בנגב. הרצאה על דוד בן גוריון, המנהיג, האדם ומה שמאחוריו. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. מפגש המתאר בליווי מצגת את דמותו של דוד בן גוריון. מסע בזמן מלידתו בפולין, דרך כל התהפוכות שעבר ועד הקמת מדינת ישראל.

הרצאת העשרה על המנהיג, האדם, הילד, המבוגר, וכל מה ומי שהוא היה. הרקע הנדרש על מנת להבין מה היא אותו לעמוד בראש המדינה ולהנהיג אותה בתקופות שבהן עוצבה דמותה. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בליווי מצגת, תמונות, סיפורים וידע רב ואפילו חוש הומור.

מפגש עם אדם רב גוני שהיו מי שהעריצו, היו מי ששנאו אבל איש לא נותר אדיש לו ולחותם שהוא השאיר על המדינה שלנו לדורות רבים. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. זאת האחריות שלי. טל רשף.

האדם, התקופה והמנהיג

דוד בן גוריון, שנולד בסוף המאה ה-19 כדוד גרין, היה מנהיג ששינה אומה, עיצב מדינה והשאיר את חותמו בהיסטוריה. מאחורי כל אלה מסתתרת האישיות שלו על חלקיה השונים. מי שרוצה להבין את מה שהוא עשה צריך להבין זאת מתוך הרקע שלו. להכיר את המשפחה שממנה הוא צמח, הרקע ההיסטורי של תקופתו מבחינת תרבות העם היהודי, מבחינת ארץ ישראל, מבחינת העולם.

ההרצאה על דוד בן גוריון, המנהיג, האדם ומה שמאחוריו, האיש בעל השיער הלבן שירד לגור בנגב. היא מציגה את כל אלה על מנת לפגוש ולהכיר את 360 המעלות של האיש דוד בן גוריון ואת דמותו כאדם וכמנהיג. היא לוקחת אותנו אל ילדותו שבפולין. מפגישה אותנו עם המשפחה שאליה נולד ואשר גידלה אותו. עם התקופה, תחילת המאה ה-20, שבה הוא עוצב ושאליה הוא הגיב במעשיו. המצב בישראל בימי השלטון העותומני השוקע. השינויים שעבר אז העולם מבחינה חברתית, פוליטית, כלכלית וטכנולוגית. לכל אלה חשיבות על מנת להבין אותו, את דוד בן גוריון, האדם והמנהיג.

את כל אלה מציגה ההרצאה על דוד בן גוריון, המנהיג, האדם ומה שמאחוריו בעזרת מצגת, עם תמונות, סיפורים, ידע רב ובדרך המתאימה להבנה של כל קהל, שווה לכל נפש. בעזרת כל אלה היא מפגישה אותנו עם התחנות של חייו והפעולת המרכזיות שהוא ביצע. עלייתו כמנהיג בימי הטורקים ואחריהם בימי הבריטים. ההכרזה על מדינת ישראל. הקמת הצבא ומערכת החינוך. פרשת האלטלנה. המאבקים הפוליטיים, בתוך מפלגתו ומחוצה לה. כל אלה על מנת להכיר ולהבין, עד כמה שרק ניתן, את הדמות המרתקת של דוד בן גוריון.

טל רשף.

אודותי

סדנה פעילות בין תרבותית