הרצאה על תרבות ישראלית ומה שעיצב אותה לאורך הדורות

הרצאה על תרבות ישראלית ומה שעיצב אותה לאורך הדורות. הרצאת הבנה של ישראלים, תרבות ישראלית ומה שיצר אותה. הרצאה מרתקת המתאימה לכל קהל, לחוגי בית ולחברות, לישראלים ולאורחים מן החוץ: בעברית, אנגלית, צרפתית או ספרדית. הרצאת העשרה המביטה בנו, הישראלים ובוחנת מי אנו, כיצד אנו חיים, חושבים ומתנהגים ומבררת את הסיבות לכך. מסע מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, אל הדרך מהתנך, דרך הגלות, התלמוד, הקיבוץ והפלמ"ח אל היום.

מפגש עם הדרכים בהן אנו מתנהלים, במה הן שונות מהתנהלות של עמים אחרים והתוצאות של כך. הרצאת העשרה על מדינה שהיא תנך, שהיא סטרטאפ ניישן, שממציאה טכנולוגיות וסובלת מבלגן, ממלחמות, מויכוחים ומחמסין. הרצאה המתארת כיצד התהוותה תרבות יהודית לאורך השנים, מתוך כל מה שהעם היהודי עבר, וכיצד היא הפכה לתרבות ישראלית.

מסע בליווי מצגת אל שדות המרעה של אברהם אבינו, בית המקדש בירושלים, ה"חדר" שבו לומדים ומשננים, אל פלמחניקים בכובע גרב ומהנדסי הייטק. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הצלחה ישראל

תרבות שנוצרה לאורך אלפי שנים

להיות ישראלי משמעו פשוט לחיות במדינת ישראל, או הרבה יותר מזה? הרצאת הבנה של ישראלים, תרבות ישראלית ומה שיצר אותה פורשת בפנינו את מה שמאפיין אותנו הישראלים, מה שמייחד אותנו מתרבויות אחרות, ומעבר לכך, מה שיצר ועיצב אותנו כאלה לאורך הדורות.

זאת הרצאה המיועדת בעברית לישראלים הרוצים להבין את הזהות שלהם והמיוחד בה. זאת הרצאה המתאימה, בצרפתית, אנגלית וספרדית, לקבוצות מחו"ל ששואפות להבין את הישראלים ואת ישראל. ההרצאה מספרת לנו בליווי מצגת, ידע היסטורי, סיפורים ותמונות את סיפורה של הזהות הישראלית, את הספור שמאחורי התרבות הישראלית.

לשם כך היא לוקחת אותנו אל שדות המרעה של אבותינו לפני אלפי שנים. אל מה שהתרחש ועיצב אותנו לאורך אלפי שנות גלות ברחבי העולם. היא מפגישה אותנו עם התוצאות של ימי הפלמח והקיבוץ. עם מה שנוצר מעירוב הגלויות שחזרו לארץ ישראל. ההרצאה לוקחת את כל אלה ומתארת בשפה פשוטה המובנת לכל אדם ולכל קבוצה את מה שיצר את התרבות הישראלית ומה שמאפיין אותה.

בהרצאת הבנה של ישראלים, תרבות ישראלית ומה שיצר אותה אנחנו פוגשים את הגורמים להצלחה הישראלית, להתפתחות תעשיית ההייטק והמצוינות החקלאית והצבאית במדינת ישראל. הסיבות לכשלים ולאסונות שיצרנו, וכיצד אלה ואלה חיים יחד. היא מתארת את מה שניצב מאחורי הפוליטיקה הישראלית, הכלכלה הישראלית, הצבא הישראלי. היא מביטה קדימה, גורמת לנו לחשוב, ומביאה צפי לאן מועדות פניה של החברה הישראלית.

לשירותכם, טל רשף.


 

המורכבות של התרבות הישראלית

טל רשף ירושלים