הרצאה על המלחמה ששינתה מדינה

הרצאה על מלחמת ששת הימים, מה שגרם לה ותוצאותיה,. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים, המתארת בליווי מצגת את מלחמת ששת הימים. המלחמה שמחלקת את תולדות ישראל לשניים: לפניה ואחריה. המלחמה ששינתה את גבולות המדינה, מצבה הבטחוני, התודעה, הבטחון העצמי. הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בליווי מצגת, מידע רב וסיפורים.

מסע משנות ה-60 המוקדמות ועד דור האספרסו, ההתנחלויות, ומלחמת ההתשה שאחריה כדי להבין את שישה הימים ששינו את המדינה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. זאת האחריות שלי. טל רשף.

הרצאת העשרה מלחמת ששת הימים

המלחמה הקטנה שעשתה שינוי גדול

מלחמת ששת הימים הייתה האחד האירועים המרכזיים בשנות השישים, בארץ ובעולם. זאת המלחמה הקצרצרה ששינתה לתמיד את מפת המזרח התיכון ואיתו גם את מדינת ישראל. המלחמה שבה נכבשו בתוך ימים ספורים שטחים בהיקף של כל המדינה של לפניה. המלחמה שיצרה את המושגים "השטחים הכבושים" או לחילופין "יהודה שומרון וחבל עזה". את כל אלה מתארת ההרצאה על מלחמת ששת הימים, מה שגרם לה ותוצאותיה.

מלחמת 6 הימים סיימה את השפל הכלכלי ששרר כאן לפניה והחלה את הגאות הכלכלית של לאחריה. היא סיימה אצל אזרחים ישראלים רבים את ימי החרדה לקיום המדינה והחלה את ימי הנהתנות שבאה מתוך תחושת בטחון ושגשוג. ההרצאה על מלחמת ששת הימים, מה שגרם לה ותוצאותיה מתארת לנו את כל אלה בליווי מצגת, עם תמונות, ידע היסטורי רב, סיפורים ופרטים מפתיעים. היא עושה זאת בשפה ברורה ופשוטה הנגישה לכל קהל.

היא מתארת את כל המעגל שסביב המלחמה. החל מימי ההמתנה והחרדה שלפניה. דרך הלחימה, התוכניות וסיפורי הלוחמים. היא מתארת את השמדת חילות האויר של מדינות ערב, כיבוש חצי האי סיני, הכניסה לירושלים המזרחית והר הבית, וכיבוש רמת הגולן והחרמון. ההרצאה מסיימת בתיאור של מה שבא לאחר סיום המלחמה. את תחושת השאננות שהביאה למחדל של מלחמת יום הכיפורים. את הופעת הימין הדתי, תרבות בתי הקפה ולאורך זמן גם הסכמי השלום.

ההרצאה על מלחמת ששת הימים, מה שגרם לה ותוצאותיה מתארת את המלחמה, מה שהביא לה ומה שהיא גרמה. ההשפעות החברתיות, הפוליטיות, הכלכליות והאזוריות ששינו את פני מדינת ישראל לתמיד. שלכם, טל רשף.


 

אודות טל רשף

טל רשף הרצאות

טל רשף הרצאות