העשור ששינה את התרבות המערבית

הרצאה על שנות השישים ששינו את תרבות העולם המערבי. מפגש מג'ניס ג'ופלין עד מלחמת וייטנאם, מחומת ברלין ועד האדם על הירח. כל זאת בליווי מידע רב, סיפורים וחוש הומור על ההיפים, החיילים בג'ונגלים, המפגינים, המרגלים והאדם הפשוט. מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב.

מסע בתמונות, סיפורים ומידע רב לאורך שנות השישים. מהגורמים שיצרו את העשור יוצא הדופן הזה, דרך הדמויות והאירועים העיקריים שפעלו במהלכם ועד השינוי שהן הותירו בתרבות המערב ובעולם בכלל. מפגש עם קנדי וכרושצ'וב, עם גמאל נאצר ולוי אשכול. היכרות עם ההפגנות, המלחמות, השינויים החברתיים והאדם על הירח. AZuCKRJt7iI

הרצאה אודות העשור ואודות הגורמים שיצרו את שנות ה-60. הרצאה המציגה מה שאירע במהלכן וכיצד העשור שינה את העולם. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

עשור של שינוי תרבותי

ההרצאה על שנות השישים ששינו את תרבות העולם המערבי היא הרצאה על עשור ששינה את תרבות מדינות המערב לעומק ולתמיד. עשור שהשאיר אחריו עשור שונה מאוד מזה שהיה לפניו. בתחילת שנות השישים רבים לא ידעו כלל היכן במפת העולם נמצאת המדינה וייטנאם, לא ידעו על קיומו של הכפר בארה"ב שנקרא בשם "וודסטוק" ולא האמינו שאי פעם ינחת אדם על הירח.

שנות ה-60 הן העשור שבו הבייבי בומרז, אלה שנולדו לאחר סוף מלחמת העולם השניה, נכנסו אל מרכז ההתרחשות. העשור של מלחמת ששת הימים ומלחמת וייטנאם. של הביטלז ושל ג'ניס ג'ופלין. התקופה שבה יצאו לאור הפמיניזם, זכויות השחורים בארה"ב, דרישות הסטודנטים בפאריז, ואיתם גם הרוקנקול והסמים הפסיכודליים. עשור של רעידת אדמה תרבותית.

ההרצאה על שנות השישים ששינו את תרבות העולם המערבי לוקחת אותנו למסע בליווי מצגת. מהשנים שקדמו לכך, בסוף שנות ה-50, לאורך שנות השישים ועד לאחר מכן, עד ימינו. היא סוקרת עם תמונות, סיפורים ומידע רב את הגורמים להתרחשויות של שנות ה-60, את מה שיצר אותן ואת החותם והשינוי שהן השאירו בעולם המערבי.

ההרצאה עושה זאת בשפה בהירה לכל שלא דורשת ידע מוקדם. היא לוקחת אותנו אל הסנטראל פארק בניו יורק ואל הרובע הלטיני בפאריז. אל גדות התעלה בסיני ואל הג'ונגלים של וייטנאם וגם עד הירח. כל אלה על מנת להבין ולהכיר את עשר השנים המיוחדות הללו בהיסטוריה.

בשבילכם, טל רשף

אודותי

טל רשף קרישנה הודו

טל רשף קרישנה הודו