הרצאה על התעלומה השוכנת באי מבודד בלב האוקיינוס

הרצאה על התעלומה השוכנת באי מבודד בלב האוקיינוס. על התעלומה שמאחורי הפסלים של אי הפסחא. מפגש מרתק בליווי מצגת המתאים לחוגי בית וכהרצאות העשרה לעובדים, המתאר את סיפורו של אי הפסחא. מסע אל  אי באוקיינוס השקט במרחק אלפי קילומטרים מכל מקום ישוב, ובו מאות פסלי ענק, ואל התעלומה מי הקים אותם ולשם מה. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, המכניסה אותנו אל חדר עבודתו של ההיסטוריון.

מפגש עם הידע שנאסף על ידי מחקרים לצד סיפורים ותמונות מאי הפסחא, עם סוד של תקופות אפלות, והתפתחות התרבויות. הרצאה ובה מסר על הקשר שבין אדם לטבע. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. שמי טל רשף וזאת האחריות שלי.

הפסלים והתעלומה

בלב האוקינוס השקט, על אי געשי קטן ומבודד שמתגלה לאירופאים במקרה במאה ה-17, ניצבים פסלי ענק. מדוע הם שם? מי יצר אותם? התושבים חסרי הטכנולוגיה שעל האי? לאיזו מטרה? ובכלל, מניין הגיעו אותם תושבים לשם? כל אלה הם חלק מההרצאה על התעלומה שמאחורי הפסלים של אי הפסחא.

אי הפסחא מסקרן, מרתק ומעלה שאלות רבות שנותרו פתוחות במשך מאות בשנים. ההרצאה ניגשת אל כל אלה בעזרת ידע רב ומחקרים תרבותיים והיסטוריים. היא מספרת בשפה ברורה לכל אדם ולכל קבוצה, את סיפורו של האי, הסיפור של תושביו והמקור שממנו הופיעו. מציגה זאת בליווי מצגת, ידע רב, סיפורים, חלקם מפתיעים, ותמונות.

הרצאת העשרה על התעלומה השוכנת באי מבודד בלב האוקיינוס הלוקחת אותנו לפגוש ספנים הולנדיים שהפליגו מנמל אמסטרדם על ספינות מפרש לחצות את האוקינוס. להכיר את חייהם של תושבי פולינזיה המפליגים בסירות קטמראן. ללמוד כיצד חיים על אי געשי מבודד בלב האוקינוס. מה אוכלים שם, כיצד מתנהלים החיים והיחסים בין האנשים והמשפחות. ההרצאה חושפת בפנינו את התעלומה של בניית הפסלים והמטרה שלשמה הם נוצרו. בדרך לשם היא חושפת סוד נורא שמלווה את האי לאורך השנים.

ההרצאה על התעלומה שמאחורי הפסלים של אי הפסחא היא סיפורם של אנשים בסביבתם המיוחדת. איך היא משפיעה עליהם. איך התושבים משפיעים על סביבתם. המפגש עם האי והפסלים מספר סיפור מרתק. סיפור שיש בו מפגש עם מקומות ותרבויות, פתרון של תעלומה בכלים מדעיים, וגם מסקנות שניתן לקחת איתנו אל החיים המודרניים. ההרצאה מציגה תובנות קריטיות לעתיד של כולנו וליחסים שבין האדם לטבע, בין האדם לסביבתו.

לשירותכם, טל רשף.


 

אודותי

טל רשף חלון