הרצאה על העתיד ועל עתידנות

ההרצאה על העתיד ועל עתידנות המתארת את מה שניתן לדעת היום על העתיד שלנו, העתיד של העולם ועל מה שיוצר אותו. הרצאה בליווי מצגת אודות העולם של ילדינו. זה מפגש עם עתידנות המצביע על דברים רבים שכבר היום אנו יודעים על העתיד: על בסיס הידע המדעי שיש לנו ועל בסיס התהליכים המתרחשים בעולמנו. אילו טכנולוגיות יעצבו את העתיד? מה יקרה כשיאזל הנפט? האם אסיה תנהיג את העולם? על איזה מקצוע כדאי שאמליץ לנכדה שלי?

הרצאת העשרה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב. מסע אל המחר שירתק את המאזינים עם שפע ידע טכנולוגי, פוליטי, תרבותי והיסטורי לצד סיפורים וחוש הומור. ההיסטוריה שהייתה וההיסטוריה שתהיה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מה שניתן לדעת היום על המחר

כיצד יראה העתיד של העולם? לאיזו מציאות גדלים ילדינו? נכדינו? האם יגור זאב עם כבש, תתגשמנה נבואות ברכה והמציאות תהיה מופלאה? אולי דוקא נראה נפילה ומציאות עגומה? יש תחזיות רבות, חיוביות ושליליות, מדע בדיוני, כתבי קודש. איזו מהן נכונה ותתגשם? על כל זאת בהרצאה על העולם של מחר והשינויים שיוצרים אותו.

ההרצאה על העולם של מחר מניחה הצידה נבואות וספקולציות. היא אוספת מידע בשקדנות ובאופן מסודר על מנת לגלות מה ניתן לומר היום על העתיד. מה ניתן לדעת, על בסיס עובדות, תהליכים היסטוריים מתמשכים, התפתחויות וטכנולוגיות. דברים שכבר קורים היום מבחינת האוכלוסיה, המדינות, הכלכלה. המסקנות מפתיעות ומרתקות.

על מנת לברר מה יביא לנו העולם של מחר הההרצאה על העתיד ועל עתידנות לוקחת אותנו אל מעבדות שבהם מפתחים היום את הטכנולוגיות של מחר. אל משרדים, חדרי ישיבות ופסי יצור באסיה ובמערב שבהם בונים את הכוחות הכלכליים של העתיד. ההרצאה סוקרת את מה שהיה בעבר לאורך ההיסטוריה' מה גרם לעלייתן ושקיעתן של אומות. כל זאת כדי לגלות את המגמות המתמשכות שילוו אותנו הלאה. אל ארמון הקיסר הסיני. מסעות קולומבוס. השינויים שהביאה המהפיכה התעשייתית.

ההרצאה על העולם של מחר והשינויים שיוצרים אותו בוחנת את כל אלה ומביאה מסקנות שניתן לדעת היום על העולם של מחר. מה העתיד של מדינות הנפט הערביות? אילו טכנולוגיות ישלטו בחיינו? לאילו מקצועות יהיה ביקוש רב יותר ואילו ישקעו? היא מציגה זאת בליווי מצגת, עם ידע רב, עם תמונות, סיפורים ובשפה פשוטה הנגישה לכל אדם ולכל קבוצה.

טל רשף


 

אודותי

הרצאה ביד לבנים תא - המחר