מהפיכות של יסמין ושל פייסבוק

הרצאת העשרה על מהפיכות היסמין, האביב של העולם הערבי. זאת הרצאת העשרה מרתקת המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים. היא מתארת בליווי מצגת את הסיפור של מהפיכות היסמין. מפגש עם ההתקוממויות ששטפו לפני שנים מעטות את מדינות ערב, הורידו והעלו שליטים, ויצרו שינויים לצד ציפיות ואכזבות. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הבוחנת מה יצר זאת, הטכנולוגיה? המודרניזציה?

מהפיכות של יסמין ושל פייסבוק. מה צמח במפגש בין ערב למערב? הרצאה על תופעה מרתקת שבה נפגשות תרבויות, שבה החברה הערבית עוברת שינויים אבל גם ממשיכה להיות מי שהיא. מסע אל החברה הערבית המוסלמית, אל שורשי אביב העולם הערבי ממסע נפוליאון, דרך לורנס איש ערב וועד מדינות ערב של היום. שמי טל רשף, צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

הגורמים, ההתקוממויות, התוצאות

האם בשלות מדינות ערב למשטר דמוקרטי מלא? מה גרם להתקוממויות הידועות כמהפיכות האביב הערבי? מדוע התנועות הדמוקרטיות במדינות ערב העלו דוקא הנהגות איסלמיסטיות בחלק מהמדינות? והאם הייתה לטכנולוגיה יד בהופעה של המהפיכות שהחלו בשעתו דרך הפייסבוק? כל אלה מוצגים בהרצאת ההעשרה על מהפיכות היסמין האביב של העולם הערבי.

ההתקוממויות ברחבי העולם הערבי פרצו בתוניסיה ב-2011, התפשטו לשורה ארוכה של מדינות ערביות ומאז ממשיכות ליצור גלים. מהפיכות היסמין, האביב הערבי. זאת הפעם הראשונה בה התרחשה בעולם הערבי תופעה כזאת. מאז עברו שנים, במדינות שונות הן השפיעו בצורה שונה. מה גרם לתופעה הזאת? מה היא השאירה אחריה? האם היא תחזור על עצמה?

ההרצאה מתארת את המהפיכות של יסמין ושל פייסבוק. ההתקוממויות במדינות השונות. מלווה את ההתרחשויות כפי שקרו בתוניסיה, בלוב, במצרים, בקטאר, בתימן ובשאר המדינות. מספרת את הסיפור שמאחוריהן. מה הלכי הרוח והשינויים החברתיים והטכנולוגיים שיצרו זאת. היא ממשיכה הלאה ומתארת את מה שהתרחש לאחר מכן. מה קרה בכל מדינה ומדינה בעקבות ההתקוממויות. מה קרה במסגרת העולם הערבי בכללו. כיצד זה משפיע עלינו, על מדינת ישראל.

הרצאת ההעשרה על מהפיכות היסמין האביב של העולם הערבי מתארת את כל אלה בשפה השווה לכל אדם וכל קבוצה. מציגה את סיפור המהפיכות של האביב הערבי בליווי מצגת, עם תמונות, סיפורים וידע רב. היא מאפשרת לנו לראות מבעד לריבוי הפרטים את התמונה הכוללת. לחבר זאת אל הכלכלה במדינות ערב. ואף להביט קדימה אל מה שצפוי לעולם הערבי הלאה. צרו קשר. אני טל רשף ואני לשירותכם.

אודותי

טל רשף - הרצאות על היסטוריה

טל רשף – הרצאות על היסטוריה