על מסתורין שקשה להסביר לאורך ההיסטוריה

הרצאה על תעלומות ומסתורין בתולדות העולם. הרצאה מרתקת בליווי מצגת המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. הרצאת העשרה המתארת טבעות אש בשמי מצרים העתיקה, מראות אלוהים שרואה יחזקאל הנביא, אטלנטיס, ספינות רפאים, משולש ברמודה, חייזרים… הרצאה מתוך הרקע שלי במחקר היסטורי בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב אודות תעלומות לאורך היסטוריה. 

מסע בליווי מצגת, ידע רב, סיפורים, חוש הומור ותאוריות מדעיות לאורך ההיסטוריה האנושית. לגלות מה אנו באמת יודעים על תולדות העולם שבו אנו חיים. הרצאה הלוקחת אותנו אל חדר עבודתו של ההיסטוריון ונותנת לנו כלים להבין אם מדובר בהתרחשויות על טבעיות, בתופעות טבע או אולי בשרלטנות. שמי טל רשף, צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

מה שמעבר למחקר ההיסטורי

מדוע מופיעים שוב ושוב סיפורי מפגשים עם חייזרים, חלקם מצולמים ועם עדויות של בעלי תפקידים מוסמכים? מה פשר העדויות המוזרות שנמצאו בחפירות במקדשים של מצרים העתיקה?  האם חזון המרכבה של יחזקאל מעיד אל התרחשויות שקרו בזמנו? ומה עם משולש ברמודה? עם פרשת רוזוול? המפלצת בלוך נס?

ההיסטוריה זרועה במקרים תמוהים שקשה להסביר אותם, ולעתים בלתי אפשרי בכלל. אירועים שמנוגדים למה שלמדנו בשיעורי היסטוריה, אירועים שההיסטוריונים לעתים מעדיפים להניח הצידה ולא לעסוק בהם. יתכן והם תולדה של אי הבנה, של אמונות עממיות, של שרלטנות. אולי. ומצד שני אולי הם מעידים על דברים שחורגים ממה שאנו יודעים ומהדרך בה אנו מבינים את העולם. אירועים המאתגרים את תפיסת העולם שלנו.

ההרצאה נכנסת אל שדה המוקדשים הזה ובוחנת בצורה מסודרת ועל סמך עדויות, חפירות ארכיאולוגיות ומידע כתוב את אותם מקרים בלתי מוסברים. היא עושה זאת בעזרת מצגת, עם תמונות, מידע היסטורי ומדעי וקטעי סרטונים. ההרצאה עושה זאת בדרך פשוטה להבנה לכל אדם על מנת לבחון את השאלה, האם אנו מבינים נכון את המציאות בה חיה האנושות.

לצורך זה ההרצאה על תעלומות ומסתורין בתולדות העולם לוקחת אותנו אל כל מקור זמין שיש בידינו. אל כתבי קודש, אל דוחות המודיעין האמריקאי, סיפורי מלחים מתחילת העת החדשה ומקורות רבים אחרים. מקורות המביאים מידע חדש על מה שחשבנו שאנחנו כבר יודעים. כל זאת על מנת לגלות תעלומות ולחשוף תובנות שאולי לא היכרנו. בעצם אולי הכל רמאות? בואו נבדוק.

שמי טל רשף ואני לשירותכם.


 

אודותי

טל רשף הרצאה