האם ניתן להוכיח כי אלוהים קיים

הרצאה על קיום האלוהים ועל הניסיונות להוכיח זאת. הרצאת העשרה מרתקת בליווי מצגת vמתאימה לחוגי בית וכהרצאות העשרה לעובדים הבודקת אם ניתן להוכיח שיש אלוהים בעולמנו. מפגש עם המאמינים והכופרים המתדיינים אלפי שנים בשאלת קיומו של האלוהים, אם ניתן להוכיח את קיומו או לא ניתן. הרצאה מתוך הרקע שלי בתולדות הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, השואלת מה היא המציאות? האם יש אלוהים?

מסע דרך אוניברסיטאות בימינו ובתי מדרש ומנזרים בימי הביניים, אל הדרכים להוכיח את קיומו, נכונותן ואף הומור וסיפורים.אתם בטוחים שאלוהים קיים? אתם בטוחים שהוא אינו קיים? צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

הצלחה ישראל

לדעת שיש אלוהים, להאמין שיש אלוהים

לאורך מאות רבות של שנים אנשים בעולם המערבי מחפשים דרך לדעת ולהוכיח שיש אלוהים, או לחילופין, להוכיח שאין. השאלה הזאת עלתה לאורך הדורות בכתביהם ובהרצאותיהם של פילוסופים נוצריים, רבנים יהודיים, חכמים מוסלמיים. בויכוחים פומביים, בדיונים. ובכן, מה המסקנה לאחר כל השנים הללו? יש אלוהים? על כך בהרצאה על קיום האלוהים ועל הניסיונות להוכיח זאת.

ההרצאה נכנסת אל תוך התחום הטעון הזה ומציגה את הטיעונים השונים שהועלו לשאלת ההוכחות לקיום האלוהים. הדרכים שונות להוכיח את קיומו או אי קיומו של האלוהים. הוכחות על דרך ההיגיון. ניסיונות להוכיח על בסיס הניסיון היומיומי. דרכים המחפשות את ההוכחה בתחושה הסבייקטיבית, במיסטיקה, בחוויה הדתית. הוכחות מתוך ההיסטוריה האנושית.

היא מתארת אותן בשפה ברורה שלא דורשת השכלה מסויימת על מנת להבין אותה. היא ברורה לכל קבוצה ולכל אדם. מציגה את כל אלה בליווי מצגת, דרך סיפורים, תיאורים היסטוריים, תמונות וגם חוש הומור.

ההרצאה על קיום האלוהים ועל הניסיונות להוכיח זאת היא מסע. מסע אל תוך העבר. אל מנזרים באירופה של ימי הביניים, מסגדים ובתי כנסת. מפגש עם הוגי דעות מאמונות שונות ותקופות שונות. היא מכניסה אותנו אל בית המלאכה של שפינוזה באמסטרדם. אל תוך אולמי ההרצאות של אוניברסיטת הסורבון בפאריז. מפגישה אותנו עם גישות שעולות עד ימינו במדיה החברתית שממשיכה לעסוק בכך.

ההרצאה מספרת לנו את סיפור הדיון והטיעונים בנושא ההוכחות לקיום האלוהים. סיפור המאפשר לנו להכיר את התחום ולצד את גם לפתח ולבסס את האמונה או היעדר האמונה שלנו. מאפשרת לנו להגיע לוודאות לגבי השאלה שרבים מאיתנו שואלים את עצמם. האם יש אלוהים?

לשירותכם, טל רשף.

אודותי

טל רשף - הרצאות

טל רשף – הרצאות