הרצאה על קונפוציוס והתורה שעיצבה את סין

הרצאה על קונפוציוס והתורה שעיצבה את סין. הרצאה על קונפוציוס, האיש, הרעיונות וההיסטוריה. זאת הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית ואף לחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים, המתארת בליווי מצגת את הסיפור של האיש הידוע לנו כקונפוציוס. מפגש עם אדם שחי בסין לפני למעלה מ-2,500 שנה. והדרך שהוא יצר שניהלה את סין במשך מאות בשנים ושבלעדיה לא ניתן להבין את סין. ההרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, הלוקחת אותנו בליווי מצגת תמונות וסיפורים אל מקורותיה של סין.

מסע אל החשיבה הסינית,  תולדות חייו של קונפוציוס והדרך המרתקת שעברו הארץ ואנשיה במשך אלפי שנים והפכו אותה למעצמה עולמית. הרצאת העשרה אודות דרך חיים של כיבוד אב ואם, יחסים בין אנשים, יחסים בין אדם לשלטון ואהבת הלימוד והידיעה. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק. זאת האחריות שלי. טל רשף.

הרצאה קונפוציוס קונפוציאניזם

האיש והדרך

איש היה בארץ סין ושמו קונג פו דזה. במערב הוא ידוע בשם קונפוציוס. על רקע תקופות של מאבקים ומלחמות פנימיות הוא הציב דרך שנועדה ליצור סדר והרמוניה בתוך האומה, בין האנשים. לאחר מותו העלו תלמידיו את עיקרי דבריו על הכתב והספר מלווה מאז את סין לאורך הדורות. הוא מעצב את המחשבה שלה ומתווה את דרכה בדרכים רבות. על כך בהרצאה על קונפוציוס, האיש, הרעיונות וההיסטוריה.

הקונפוציאניזם, הדרך של קונפוציוס, היא דרך של כבוד לזולת ויצירת הרמוניה בין אנשים. זאת דרך של כיבוד אב ואם, חיים מתוך שליטה עצמית, מתוך לימוד מתמיד. ההרצאה על קונפוציוס, האיש, הרעיונות וההיסטוריה מציגה את תולדותיו של האיש קונפוציוס ואת עקרונותיו יחד עם ציטוטים מספרו. היא מספרת את סיפור הקונפויאניזם, כיצד הפך לדרך חיים ודרך מדינה בסין.

הרצאת העשרה על קונפוציוס והתורה שעיצבה את סין הנכנסת אל מקדשים קונפוציאניים וקוראת בכתבים עתיקים. היא סוקרת את ההיסטוריה והאופן בו הפכה האומה הסינית לאומה קונפוציאנית. ההרצאה מספרת על טקסים, על חיי היומיום, על מבחנים הבוחנים את ידיעותיו של מלומד בכתבים של קונפוציוס ותלמידיו. היא עושה זאת בשפה ברורה ופשוטה להבנה לכל אדם שלא דורשת ידע מוקדם. ההרצאה מספרת את כל אלה בליווי מצגת, עם ציטוטים, סיפורים, ידע תרבותי והיסטורי רב ותמונות.

למענכם, טל רשף

אודותי

טל רשף סין תרבות

טל רשף סין תרבות