הרצאת העשרה על ההינדואיזם

הרצאת העשרה על ההינדואיזם, הדת והתרבות של הודו, הקאסטות, המקדשים, האלים. זאת הרצאה מרתקת, מתאימה לחוגי בית, כהרצאת העשרה, למוסדות תרבות ולכל מי שרוצה להכיר את החשיבה הדתית של הודו. מסע בליווי מצגת להכרת ההינדואיזם – הדת או אולי הדרך של הודו. דרך של ריבוי אלים ושל חלוקת ההינדים לקאסטות. מפגש עם גורואים וברהמינים. סיפור תפיסת העולם שמלווה את הודו וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

מפגש שהוא טיול לאורך הגנגס, גורדי השחקים של מומביי, הטייקונים בבתי פאר והקדושים המודטים על גדת הגאנגס. זאת הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב,, עם סיפורים ומשלים, חוש הומור וידע רב. הרצאה הפורשת, כמו סארי ארוך, את הודו, התרבות, החשיבה, העבר והעתיד שלה. הרצאה המרתקת כל נפש וכל קבוצה.

צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאת על הינדואיזם, הדת והתרבות של הודו שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי.

דרך החיים של הודו

מאיזו סיבה עלים ההודים לרגל לטבול במי הגנגס? מדוע מקודשת בעיניהם הפרה? האם הם יכולים לשנות את הקאסטה שאליה הם נולדו? זאת דת מרתקת המעלה סקרנות ושאלות רבות. על כל אלה בהרצאה על ההינדואיזם, הדת של הודו, הקאסטות, המקדשים, האלים.

ובכלל, האם ההינדואיזם הוא דת? אולי נכון יותר להגדיר אותו כתרבות, כדרך חיים. הוא מכתיב את תפיסת העולם, את דרך ההתנהלות לאורך היממה מהבוקר ועד הלילה. הוא קובע מערכות יחסים בין אנשים. זאת דרך החיים של כמיליארד איש בהודו. להבין את ההינדואיזם משמעו להבין את הודו, או לפחות את הרוב ההינדי של מדינת הענק הזאת.

הרצאת העשרה על ההינדואיזם, הדת של הודו, הקאסטות, המקדשים, האלים מתארת את דרך ההינדואיזם בדרך פשוטה המתאימה לכל אדם ולכל קבוצה. היא מציגה את עיקרי ההינדואיזם בעזרת מצגת, סיפורים, ציטוטים מכתבי הקודש, תמונות וידע רב. היא לוקחת אותנו לשם כך לפגוש נזירים המשוטטים ביערות. מביטה אל תוך בתים וחיי משפחות בהודו להכיר את דרך החיים היומיומית. מספרת את סיפורה של הפרה המקודשת, סיפורי אלים ואלות, טקסים ותפיסת עולם.

היא מציגה בפנינו את הטבילה בגנגס והסיבות לה, האלים המרכזיים בפנתיאון ההינדואיסטי, האמונה בגלגול נשמות, החלוקה לקאסטות. ההרצאה מפגישה אותנו עם פאקירים המענים את גופם, גורואים הנודדים ממקום למקום ומשמיעים את הבשורה שלהם.

הרצאת על הינדואיזם, הדת והתרבות של הודו. הדת ההינדואיסטית קיימת מזה אלפי שנים והיא הדבר המרכזי בתרבות הודו. ההרצאה נותנת את 360 המעלות הנדרשות על מנת להכיר אותה, להבין אותה, לדעת את המסלול שהיא עשתה לאורך השנים.

 

אודותי

טל רשף קרישנה רוחני