הרצאה על חסידי קרישנה הרוקדים ברחובות

הרצאה על חסידי קרישנה הרוקדים ברחובות. הרצאה על הארה קרישנה, הדרך, תולדותיה ומקורותיה. זאת הרצאה בליווי מצגת, המתאימה לחוגי בית וכהרצאת העשרה לעובדים ומתארת את הסיפור של קרישנה ותנועת הארה קרישנה. מסע אל כתבי הקודש ההודיים, אל אשרמים ומקדשים בהודו, המפגש עם המערב בשנות השישים, בעיצומה של תנועת ההיפים. הרצאה מתוך הרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, אודות אלפים ברחבי העולם המערבי השרים, רוקדים ומתפללים לקרישנה.

מפגש עם חיים של הנשמה שמעבר לגוף ולנפש, הדרך של קרישנה להתעלות מעל לעולם הנוכחי הפיזי. הרצאה עשירה בידע וסיפורים. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה המספרת את תולדות תנועת קרישנה והגעתה למערב: מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

מהודו אל מדינות המערב

באמצע שנות ה-60 עלה בהודו אדם קשיש, מורה רוחני מבנגל, על אוניה והפליג לארה"ב. שמו היה שרילה פרבהופד, הוא הביא איתו את תורת הבהקטי, זאת שאנו מכירים היום כהארה קרישנה. פרבהופד זרע זרע שיצר תופעה חברתית, דתית ותרבותית במדינות המערב. השאר הוא היסטוריה. מאות אלפים הלכו בדרך שהוא הציע. הקימו מרכזים בעשרות מדינות. שרו ורקדו ברחובות, חילקו ספרים, הזמינו כל אדם למפגשים.

מה ניצב מאחורי התופעה הזאת? איזו תפיסת עולם הביאה איתה תנועת הארה קרישנה? מה דרך החיים שהיא מייצגת? ובכלל, מה יש בה שמושך ומשך אנשים רבים כל כך.  ההרצאה על הארה קרישנה, הדרך, תולדותיה ומקורותיה מתארת את כל הדברים האלה מתחילתם ועד המשכם. היא מספרת את סיפור עקרונות הבהקטי, הדרך בהינדואיזם שממנה זה צמח. האמונה בנשמה העוברת מגוף לגוף, מחיים לחיים. המשמעות של השירה והריקודים, אורח החיים היומיומי של אנשי הארה קרישנה.

על מנת לענות על כל אלה ההרצאה על חסידי קרישנה הרוקדים ברחובות מכניסה אותנו אל מרכזי התנועה בעולם ובישראל. קוראת בספרי הקודש של התנועה. מפגישה אותנו עם סיפורם של האנשים שהצטרפו אליה. מתארת לנו את האיש, שרילה פרבהופד, שהביא אותה למערב ואת מקורותיו. מתארת את הדרך היומיומית להיות אנשי קרישנה. איך הם חיים את היומיום. מה הם אוכלים, אילו טקסים הם מקיימים.

מאחורי כל אלה ההרצאה על הארה קרישנה, הדרך, תולדותיה ומקורותיה מתארת בליווי מצגת, תמונות וסיפורים, את המציאות בשנות השישים, התקופה בעולם המערבי שאליה הגיע המורה הרוחני. מה יצר צורך של אנשים רבים כל כך במסר ובדרך שהוא הביא.

בשבילכם, טל רשף.

אודותי

טל רשף קרישנה רוחני