טיול לאורך הרחובות והתולדות של איסטנבול

הרצאה על איסטנבול, עיר של היסטוריה ושל תרבות. טיול לאורך הרחובות והתולדות של איסטנבול. הרצאה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לקבוצות היוצאות לטורקיה, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים. הרצאת העשרה המתארת בליווי מצגת את סיפורה של איסטנבול, שהייתה בשעתו קונסטנטינופול, עיר הבירה הביזנטית שנכבשה בידי הטורקים. ההרצאה, מתוך תולדותיי והרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, מטיילת באיסטנבול לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה.

מפגש בליווי מצגת הטועם את המאכלים והתה, מאזין לקריאת המואזין ולקולות המוכרים בשוק ומספר את הסיפור המרתק של העיר הענקית והתוססת הזאת. מסע מהיוונים ועד ארדואן, מהבוספורוס ועד הדרדנלים, מהשוק ועד הארמון. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף

הסיפור של איסטנבול

הסיפור של איסטנבול מתחיל על חוט הזמן עוד בהיותה כפר דייגים בימי יוון עתיקה. הוא נמשך אל תוך שלטון האימפריה הרומית, עד להיותה בירת האימפריה הביזנטית. אחר כך מגיעים העותומנים, מגיעה התקופה המודרנית, מגיע גם ארדואן. הסיפור של איסטנבול הוא גם הנתיב העובר בין הים התיכוון לים השחור, בין אסיה לאירופה, בין עבר לעתיד. טיול לאורך הרחובות והתולדות של איסטנבול.

ההרצאה על איסטנבול, עיר של היסטוריה ושל תרבות מביאה את כל כל אלה יחד עם תמונות, סיפורים והמון ידע כדי לספר את סיפורה של העיר הגדולה והחשובה ביותר בטורקיה. זה סיפור שישנה בו רכבת האוריינט אקספרס וסיפור הבלשים של אגתה כריסטי המתרחש בה. הסיפור של השווקים, המסגדים, הארמונות, הגשרים ושאר המבנים שמפארים אותה והופכים אותה למרתקת.

זאת הרצאה שהיא מסע. היא טיול ברחובות, בתקופות, בריחות ובצבעים של העיר. מסע אל האגיה סופיה שנבנתה עוד בתקופת הביזנטים ומחזיקה מעמד עד היום, המבנה שהיה פעם כנסיה מרכזית ועם הזמן הוסב למסגד. ביקור בתחנת הרכבת ובמלון שפעם שרתו את הנוסעים ברכבת האוריינט אקספרס ועם הזמן ירדו מגדולתם. זה מפגש עם כל אחד מהגשרים על גבי הבוספורוס וקרן הזהב וסיפור הקמתו.

איסטנבול מרתקת בגלל כל מה שיש בה, מה שפוגשים התיירים הבאים אליה. היא מרתקת בגלל כל מה שעבר עליה לאורך השנים והתהפוכות שהיא עברה.  מרתק גם להכיר את המבט קדימה של העיר, ההווה והעתיד שלה. היום, כאשר הכניסה לים התיכון, העוברת בתוך העיר נהיית חשובה יותר מאשר אי פעם. כשטורקיה ניצבת בפתח השוק האירופאי, כשנמאחוריה המזרח התיכון והמוני מהגרים החוצים את איסטנבול בדרכם מערבה. את כל אלה מתארת ההרצאה על איסטנבול, עיר של היסטוריה ושל תרבות.

שלכם, טל רשף

מה יש בהרצאה?

הרצאת העשרה - איסטנבול