טיול לאורך הרחובות והתולדות של קוסקו

טיול לאורך הרחובות והתולדות של קוסקו. הרצאה על העיר קוסקו, התרבות שלה ואימפריית האינקה. הרצאת העשרה מרתקת המתאימה לחוגי בית, לכנסים ולחברות המעוניינות בהרצאות העשרה לעובדים, המתארת בליווי מצגת את קוסקו, העיר והתרבות. מפגש עם העיר שמספרת את סיפורה של אימפריית האינקה, עיר הבירה האינדיאנית שנכבשה בידי הספרדים, ומושכת מטיילים מכל העולם. ההרצאה, מתוך תולדותיי והרקע שלי בחקר הרעיונות בסורבון ובאוניברסיטת תל אביב, בליווי ידע רב, סיפורים והומור.

טיול בקוסקו לאורכה ולרחבה ולאורך ההיסטוריה, ברחובות, בחרבות, בכנסיות ובשווקים. טועמת את המאכלים המקומיים מאזינה לצלילי החליל המקומי ומשוטטת לאורך ההיסטוריה. מסע בזמן ובמקום כדי לקבל את מלוא המבט על קסקו ודרכה על אימפריית האינקה והכיבוש הספרדי. צרו אתי קשר והזמינו אליכם הרצאה שהיא מפגש מרתק וזאת האחריות שלי. טל רשף.

העיר, האימפריה והתרבות

העיר קוסקו היא אחת הפנינים שבאמריקה הלטינית. נמצאת במרומי האנדים בדרום פרו, בגובה 3,400 מ' מעל פני הים. היא עיר שהאויר שלה דליל ולוקח זמן להסתגל אליו. ההיסטוריה שלה ארוכה ומרתקת ויש בה עושר שנוצר במפגש בין התרבות האינדיאנית והספרדית. זאת עיר של ריחות, צבעים, טעמים מבנים וסיפורים. מאחורי כל אלה מרחפים הסיפור והתרבות של אימפריית האינקה, תרבות האינקה. קוסקו היא עיר מרתקת המספרת סיפור מרתק. על כל אלה בהרצאה על העיר קוסקו, התרבות שלה ואימפריית האינקה.

מרתק להכיר את התרבות של אנשי האינקה, אלה שבנו אותה מאות שנים לפני שהגיעו אליה הספרדים. תרבות של אנשים שחיו בגבהים, ניהלו אימפריה עצומה בת מיליוני אנשים לאורך אלפי קילומטרים על גב לאמות. בלי סוסים וחמורים, בלי להמציא את הגלגל, בלי מתמטיקה, בלי כתב. מרתק. טיול לאורך הרחובות והתולדות של קוסקו. הסיפור של האנשים הללו הוא הסיפור של העיר קוסקו.

ההרצאה על העיר קוסקו, התרבות שלה ואימפריית האינקה מספרת את סיפורה של העיר. את תולדותיה מאז הקמתה, דרך הפיכתה לבירת האינקה, הכיבוש בידי הספרדים, ועד לימינו, ימי התיירים, המודרניזציה והקורונה. היא מתארת זאת בדרך השווה לכל נפש ומתאימה לכל קהל. היא פורשת אותה בליווי מצגת עם תמונות, סיפורים וגם מוזיקה. ההרצאה לוקחת את הקהל לטייל בעיר ובסיבובתיה, לשוק האינדיאני, לקתדרלה, לחורבות שבסביבותיה, למצ'ו פיצ'ו ולמקורות האמזונס.

בתוך הדרך הזאת אנו פוגשים את האנשים, חיות המשק שלהם, האוכל, עבודות הצמר שלהם. מכירים את העושר של התרבות היחודית שלהם שנשמרה למרות מאות שנות כיבוש ושיעבוד. לומדים כיצד הם חיו בדרך היחודית להם.

טל רשף.

מה יש בהרצאה?

פרו 1973